Ultrachronos přehled

Ultrachronos https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15125/mid_ultrachronos-iEv-15125.jpg 4 4 4

Ultrachronos je specifický způsob vnímání, kterého prý člověk dosahuje v okamžiku své smrti – téma této knihy – zhuštěné vzpomínky muže, kterému zbývají vteřiny života. Hrdinou napínavého příběhu slavného německého autora je dirigent, jehož čeká závratná kariéra. Jeho život je však přetržen, je obviněn z vraždy, kterou měl před lety spáchat. Někdo si zahrává s jeho osudem. Autor užívá techniky detektivních románů ale jeho záměr je hlubší, usiluje prozkoumat záhyby lidské existence.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Baronet

UC , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ultrachronos. Přihlašte se a napište ho.

montaana219
20.08.2019 4 z 5

Hodně zvláštní kniha, prolínání časů, postav a příběhů. Působivé byly pasáže učeného muže a jeho stínu. Rozhodně stojí za přečtení.

"Možná, že nevinnost je jenom otázka štěstí, že jsem to či ono někdy málem udělal, stejně možné je, že existuje nějaká šedivá zóna, v níž je indikativ a kondicionál od sebe oddělený jen mrknutím oka, jen nepatrným svalovým impulsem, ale toto málem vytyčuje jasné hranice, tenkou, ale velmi vysokou zeď. Překonat ji znamená přejít z jednoho světa do druhého, úplně jiného. "

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ultrachronos v seznamech

Autorovy knížky