Marvel: Počátky. 70. léta přehled

Marvel: Počátky. 70. léta https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335408/mid_marvel-pocatky-70-leta-Ceq-335408.jpg 4 26 26

Staňte se svědky prvních dobrodružství devítky neuvěřitelných marvelovských hrdinů a zažijte z první ruky senzační atmosféru sedmdesátých let. Ať už jde o průkopnický zásah do žánru s bojovníkem Lukem Cagem nebo o vědeckofantastické zázraky s Novou, připravte se na sbírku dramatických nástupů, která nemá obdoby!

Komiksy
Vydáno: , Hachette

Marvel: Origins. The 70s , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Marvel: Počátky. 70. léta. Přihlašte se a napište ho.

ludek.n
10.01.2023 3 z 5

S tím jak se rozrůstal marvelovský vesmír vyvstala v 70. létech i potřeba nových neohrožených hrdinů. Rostli jako houby po dešti, a tento ultimátní výběr představuje skutečné začátky (nebo chcete-li zrození) několika z nich: Luka Cageho, Ghost Ridera, Iron Fista, Novy, Captaina Britaina a ženských odnoží slavných mužských protějšků Spider-Woman a She-Hulk. Vedle nich se připomene novým dobrodružstvím Warlock a Hulk společně s Wolverinem. Co sešit to jiný scénárista, jiný přístup, jiný námět, jiné grafické zpracování… přesto jedna základní a unikátní „marvelovská“ superhrdinská filozofie. Oproti předchozí dekádě je nicméně vidět posun ve vnímání okolního světa a začleňování jeho stavebních prvků do jednotlivých příběhů. Už to není to naivní a rozevláté opojení tvůrčími možnostmi, ale postupné a cílené budování rozsáhlého univerza, jež žije z odkazu slavné minulosti a nahlíží do oslnivé budoucnosti, v níž nic není nemožné. Jednotlivá vyprávění už mají myšlenkovou hloubku a prozkoumávají nové terény životních zkušeností lidí v extrémních situacích. Snad jediným mínusem tohoto souboru je skutečnost, že k rozuzlení mnoha příběhů dojde až v navazujících sešitech a my jsme tak ochuzeni o pointu.

1972Sixo
11.10.2021 3 z 5

Všetky začiatky sú ťažké a po pôrode sa všetky deti podobajú. Len budúcnosť a starostlivosť o ne ukáže ktoré bábätko má potenciál byť odlišné a životaschopné.
Po polstoročí už vieme, kto bol životaschopný.

martinstefko
14.03.2017 4 z 5

Kniha "Ultimátní komiksový komplet 102: Marvel počátky - 70. léta" funguje díky tomu, že se jedná o tak zajímavý mix jednotlivých postav, stejně jako mix autorů, kdy se ukazuje, že někteří psát uměli a někteří holt tolik ne. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/03/1392-ultimatni-komiksovy-komplet-102.html

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Marvel: Počátky. 70. léta v seznamech

v dalších seznamech1x