Údolí rozhodnutí přehled

Údolí rozhodnutí https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118205/bmid_udoli-rozhodnuti-118205.jpg 4 149 149

Rozsáhlá románová sága rodiny amerických průmyslových magnátů je zajímavým a barvitým obrazem života různých vrstev americké společnosti na konci 19. a v 1. polovině 20. století. Autorka sleduje osudy příslušníků rodiny amerického oceláře především v průmyslovém Pittsburghu, ale i v Římě, Londýně a dalších evropských městech v životních peripetiích tří generací. Děj se rozvíjí od roku 1873 kdy dochází k prvním střetnutím majitele hutí Williama Scotta s odborově organizovaným dělnictvem a končí vstupem Spojených států do dějů 2. světové války po útoku v Pearl Harboru. Hlavním nosným motivem knihy je milostný příběh mezi prostou irskou dívkou Marií Raffertyovou a Pavlem Scottem, jejichž láska se během života potýká s množstvím překážek a musí podstoupit řadu obětí. Pro českého čtenáře je zajímavé líčení života českých a slovenských přistěhovalců v Pittsburghu a rovněž autorčin pohled na události kolem situace Československa v roce 1938. Svého času velice populární román je psán čtivou formou a je určený široké čtenářské veřejnosti. (www.mlp.cz)... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

The valley of decision

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Údolí rozhodnutí. Přihlašte se a napište ho.

danka13
21.03.2024 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih jaké jsem kdy četla a že jsem i za svůj život už přečetla opravdu hodně. Takové knihy mám moc ráda a vyhledávám je.

Janadvorackova
19.10.2023 5 z 5

V nějakém jiném vesmíru by byla autorka knihy dost možná naší první dámou :).
No a v našem napsala něco, co považuji ve všech směrech doslova za literární skvost.

astroweb
04.10.2023 5 z 5

Skvělá zajímavá kniha. Jak po stránce čtivosti, tak po stránce historických reálií.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Údolí rozhodnutí v seznamech

v Právě čtených7x