U útulku 5 přehled

U útulku 5
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507933/u-utulku-5VlaadX-5Us-.jpg 4 78 78

U útulku 5 – tak zní adresa dětského domova, do něhož je umístěn sedmiletý Ben se svou sestrou poté, co je jejich matka v roce 1948 zatčena a odsouzena. Nové, rozšířené vydání sbírky povídek, která byla sice napsána již v roce 1963, nicméně tehdy ji všechna všechna nakladatelství odmítla, a tak čekala na své vydání až do roku 2003 – a následně byla nominována na cenu Magnesia Litera. Druhé, rozšířené vydání.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize U útulku 5. Přihlašte se a napište ho.

Bedrich84
24.02.2024 4 z 5

Pro mě velké překvapení a jednoznačně pozitivní. Sedmi až devítiletý chlapec popisuje svůj dvouletý pobyt v dětském domově v padesátých letech na jižní Moravě. Pohled je autenticky dětský, politika a podobně kolem chlapce jen tak běží a tvoří kulisy jeho klukovin a hrdina si užívá dětství, jak jen může a jak to umí jen děti. Dospělé znalosti čtenáře nutí vidět ty chmurné věci kolem, které malý uličník nevidí a celé je to hrozně milé a příjemné. Neustále se mi na mysl vracelo: je to jako "Bylo nás pět" se sprostými slovy. Peprné výrazy, kterých není málo, mě nutily popřemýšlet jestli doporučit vlastním dětem. A nakonec jsem doporučil.

IHT
02.10.2023 5 z 5

poslouchano - nadherne nacteno, dekuji S. Skopalovi!
Je to moc dojemne, az cloveka mrazi, kdyz si uvedomi autobiograficky rozmer dila a zoufalstvi a bezmoc ditete proti neprizni osudu

čika
19.04.2023 5 z 5

Audiokniha je super načítaná.
Veľmi autentický štýl a špecifické pozadie udalosťí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha U útulku 5 v seznamech

v dalších seznamech1x