Tvrdohlavá Marie přehled

Tvrdohlavá Marie
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101470/bmid_tvrdohlava-marie-rvK-101470.jpg 5 97 97

Tato kniha dovede živě podat průběh života mladé ženy, jejíž ušlechtilé srdce až k sebeobětování prochází všemi zmatky citového tápání a neustálého hledání smyslu poslání člověka na této Zemi. Životní příběh slavné objevitelky rádia Marie Curieové-Sklodowské je dramatický jako román. A jako poutavý román jej zpracoval spisovatel, jehož zaujalo především Mariino mládí, doba její nešťastné i šťastné lásky, a její práce na objevu, který darovala lidstvu. Marie Curieová je horoucí člověk, se všemi slabostmi a přednostmi, který dovede pracovat i milovat celým srdcem, opravdově. Kniha není životopisem slavné ženy v běžném smyslu slova, ale především neobyčejně poutavým příběhem, který strhuje svou dějovostí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tvrdohlavá Marie. Přihlašte se a napište ho.

janavom
04.07.2023 5 z 5

Pěkná kniha o mladých létech madam Curie.
Odpočinková kniha na odpoledne.

Nofar197
07.06.2023 5 z 5

Novela o mladých letech geniální objevitelky radia a nositelky Nobelovy ceny za fyziku a chemii.
Osmnáctiletá Polka Marie je neobyčejně nadaná mladá žena z profesorské rodiny. V dnešní době by po absolutoriu gymnázia její kroky zcela samozřejmě směřovaly na některou z prestižních univerzit. Bohužel Marie zije v druhé polovině devatenácteho století a je žena, což představuje v oné době samo o sobě obrovský handicap, ať je dívka sebenadanejsi.Navic v carským Ruskem ovládané části Polska je studium na vysoké škole ženám zakázáno. Jediným východiskem je studium v cizině. Mariina rodina si však takové vydání nemůže dovolit.
Už v té době je Marie velice cílevědomá, rozhodne se tedy pracovat jako učitelka a vychovatelka v bohaté rodině a udělat vše pro svůj vysněný cíl............
Kniha pro všechny generace, jejíž hrdinka by mohla být v každé době vzorem pro každého z nás.

maryzka
15.02.2023 3 z 5

Biografie Marie Curie Sklodovské psána pro děti - líčení vstupu na univerzitu a poté je kniha ukončena objevem, které má pro lidstvo hluboký význam.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tvrdohlavá Marie v seznamech

v Právě čtených2x