Turnaj na Gorlanu přehled

Turnaj na Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329771/bmid_hranicaruv-ucen-prvni-roky-turnaj-n-XF1-329771.jpg 5 460 460

Prolog k mezinárodně úspěšné sérii Hraničářův učeň. Dlouho předtím, než se z nich stanou hrdinové, jsou Crowley mladým hraničářem a Halt uprchlíkem ze země za mořem… Zrádný baron Morgarath shromažďuje pod svým praporcem další šlechtice hladové po moci. Král Osvald chřadne a princ Duncan – dá-li se věřit zvěstem – pustoší sever země. Halt a Crowley se vydávají prince hledat, aby ho požádali o pomoc a pak mohli obnovit oslabený hraničářský sbor. Kdysi loajální hraničáři jsou roztroušeni po celém království. Podaří se je opět spojit k boji za svou zemi? Dva mladí muži musejí připravit své plány dříve, než začne každoroční turnaj na hradě Gorlanu, protože tentokrát bude v sázce mnohem víc než jen to, kdo se stane vítězem. Pokud si Morgarath prosadí svou, dojde na souboj o život...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

The Tournament at Gorlan , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Turnaj na Gorlanu. Přihlašte se a napište ho.

Ronnie68
22.12.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem ... díl mě bavil ... byla tam ta potřebná akce ... těším se na další díl....

vlkodlaq
20.08.2023

Omlouvám se za své hnidopišství, ale toto není ani tak prolog, jako spíše prequel. Pro méně znalé - prolog je předmluva a bývá obsahem knihy, kdežto prequel je děj odehrávající se před už známou dějovou linií, většinou jako samostatná kniha (případně film, comics atp.)

JAnD
05.04.2023 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autora četl, a chytla mne natolik, že jsem přečetl vše, co česky vyšlo ;-).
Samotný příběh byl napsán až zpětně po několika navazujících, takže některé věci ne zcela souhlasí (osud Willovy matky, Gilanova úloha, která není později zmíněna, kam se poděla královna? atp.)
Svět hraničářů má svoje kouzlo, autor umí do děje zakomponovat i dobré jídlo (jako též například CS Lewis).
Vymyšlený svět připomíná modernizovanou středověkou Evropu, a docela se mi zamlouvá.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Turnaj na Gorlanu v seznamech

v Právě čtených6x