Turgeněv přehled

Turgeněv https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137091/turgenev-137091.png 5 2 2

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Turgeněv. Přihlašte se a napište ho.

aychend
25.10.2012 5 z 5

Velmi jsem si Turgeněva oblíbila a objev téhle knížky v antikvariátě mě nadchl. Hodně mě zajímá jeho vztah k Paulině Viardotové a jejímu manželovi a zde jsem získala velkou řadu důležitých informací. Ať už spolu měli nebo neměli poměr, to není na mně, abych odsuzovala, nebo podporovala, ale díky tomu vznikla spousta úžasných věcí:

1. Viardotová inspirovala Turgeněva pro vytvoření téměř všech hlavních (nedosažitelných) hrdinek jeho povídek a románů.
2. Viardotová skládala opery a Turgeněv pro ni psal libreta.
3. Díky pobytu Turgeněva v Paříži u manželů Viardotových zde vnikla společnost, která podporovala ruské autory, kteří v Rusku nesměli vycházet (Turgeněv sám těmto manželům posílal z Ruska i své rukopisy, aby mohly být vydané v Paříži).
4. Louis Viardot s Turgeněvovou pomocí překládal ruské knihy do francouzštiny (Puškina a další).

Kromě toho Viardotová vychovávala Turgeněvovu dceru Pelagii a, když Turgeněv umíral, na smrtelné posteli jí diktoval svou poslední povídku. To je příběh pro román!!! Tohle by měl někdo napsat (asi se do toho pustím sama :-D)!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Turgeněv v seznamech