Tu, kde bývam přehled

Tu, kde bývam https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398785/bmid_tu-kde-byvam-zgd-398785.jpg 4 30 30

Sedemnásťročná Linden Rose ukrýva tajomstvo. Nemá rodinu ani domov, a tak tajne prespáva v chodbách svojej strednej školy, vďačná za každú noc so strechou nad hlavou. Jediné, čo ju drží nad vodou, je jej práca redaktorky školského blogu a najlepší kamaráti, Šunka a Seung. A, samozrejme, nádej na lepšiu budúcnosť. Veci sa však ešte väčšmi skomplikujú, keď jeden deň príde najobľúbenejšie dievča na škole Bea na vyučovanie s poranenými ústami. Linden začne na vlastnú päsť pátrať po tom, čo sa jej stalo, čím sa však vystavuje riziku, že na seba pritiahne pozornosť. A pozornosť je to posledné, čo nepriznaná bezdomovkyňa potrebuje. Linden tak stojí pred ťažkým rozhodnutím - ak má pomôcť spolužiačke, musí sa znovu postaviť vlastnej minulosti, rovnako poznačenej násilím. To však znamená porušiť všetky pravidlá, ktoré si kvôli prežitiu stanovila, a nechať na povrch vyplávať dávno pochované tajomstvá.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Where I Live , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tu, kde bývam. Přihlašte se a napište ho.

Olsovcova
27.10.2023 2 z 5

Téma zajímavé, hlavní hrdinka sympatická, po literární stránce příšerné :( Místy zmatené, nekonzistentní... možná knize neprospěla ani snaha autorky do ní vměstnat ještě i další témata. Působí to na mě až tak, že se jedná o kolektivní dílo několika autorů.

Juls125
27.09.2023 5 z 5

trosku jsem se bala, ze me knizka nebude bavit podle recenzi, ale moc tu ty recenze nechapu. Byl to zajimavy pribeh a prislo mi to velmi dobre napsane. Bylo to ctive a ja se nemohla odtrhnout. Byla jsem strasne zvedava, co se ji teda presne stalo v minulosti, jak to dopadne s tou vyskou a se Seungem a bylo mi strasne lito Bey, postavy byly sympaticke a myslim, ze knizka stoji za precteni

Fortuna7
16.01.2023 2 z 5

Neobvyklé téma bezdomovectví u mladistvích, ale bohužel to zpracování bylo fakt příšerné. Autorčin styl psaní mi přišel hrozně jednoduchý, postavy se chovaly nelogicky a ten konec byl jak z béčkového filmu...
Mrzí mě, že se autorka daleko víc nevěnovala samotnému tématu bezdomovectví. Do čtení jsem se musela nutit, absolutně mě to nebavilo a dočetla jsem to jenom proto, že jsem chtěla vědět jak se to vlastně všechno provalí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tu, kde bývam v seznamech

v dalších seznamech1x

Autorovy knížky