Trosečníci polárního moře přehled

Trosečníci polárního moře https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358749/bmid_trosecnici-polarniho-more-Ele-358749.jpg 5 184 184

František Běhounek: Trosečníci polárního moře. Podtitul: Vzducholodí na severní pól. Edice: Daleké kraje, svazek 21. Mapky navrhl Vladimír Vokálek. Doslov napsal Miroslav Hanuš. 40 obrázků v textu, 4 celostranné šestibarevné přílohy, 24 stran fotografických reprodukcí z archivu autorova, 1 mapa, stužková záložka. Rok 1959, 3. vydání. Pro čtenáře od 10 let.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Trosečníci polárního moře. Přihlašte se a napište ho.

Racek213
02.02.2024 5 z 5

Tohle byla asi nejslavnější Běhounkova knížka, vysla v mnoha jazycích a myslím ze si to rozhodne zaslouží. Autentické vyprávění člověka, ktery akci zažil, aktery znal a rozhodne byl zkuseny polarnik i vedec. Navic docela slušně psal.
O to vic mi pak mrzelo, ze ve filmove adaptaci Rusko Italské se jeho postava tak nejak vytratila. Samozřejmě, Claudii Cardinale se rovnat nemohl.

koubin007
30.11.2023 5 z 5

No s Italy za zády bych asi na sever neletěl. Kniha jen potvrzuje to, co se později potvrdí dějinami 2. Světové války, ze Italové jsou banda neschopná. Trochu jsem uvažoval nad smyslem záchranné výpravy, kde zahynulo víc zachránců než bylo zachráněných. Má takové hrdinství vůbec smysl?
V globálu mě kniha obohatila o nové vědomosti severních oblastí, názvy ostrovů, zátok, moří atd. Moc pěkné a přehledné vysvětleny, většině lidí neznámé pojmy, jako třeba jak se používá astroláb, co je pack-ice, jak driftují ledové kry po moři, jaké je tam v létě počasí, jak funguje ledoborec a na jaký led si troufne a že létat s letadlem na severu a přistávat je velice nebezpečné. Za mě super naucne-vzdelavaci kniha.

flare
09.10.2023 5 z 5

Moc krasne cteni..doporucuju vsem dobrodruhum..

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Trosečníci polárního moře v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech10x