Trojí čas hor přehled

Trojí čas hor https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6896/bmid_troji-cas-hor-ySR-6896.png 4 35 35

Soubor tří baladicky laděných novel: Pověst o Hanesu Gruberovi, Balada o Katarině a Příběh zapomenutého fořta. Jejich děj se odehrává na Šumavě v době starých mýtů, za třicetileté války a v 2. polovině 20. století. Autor v nich mistrným vypravěčským způsobem rozvíjí osudové příběhy lásky a zamýšlí se nad smyslem lidského života a nad vztahem člověka k přírodě.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Trojí čas hor. Přihlašte se a napište ho.

meluzena
23.05.2022 4 z 5

Tři novelky z hor - jedna pohádkově mýtická (o Hanesovi), druhá pohádkově fatalistická (o Katarině) a třetí pěkně nohama na zemi (o fořtovi). Každá trochu jiná, každá psaná jazykem podtrhujícím její atmosféru, každá má něco do sebe.
Více u jednotlivých částí díla.

konicekbily
21.03.2022 5 z 5

Autor mne touto knížkou přesvědčil o tom, že byl velkým přítelem přírody, tentokráte to byla parně Šumava a ve třech příbězích zasazenými do různých časových období dokládá, že se dovedl zamýšlet i o smyslu života a ukázal i jiný styl psaní, než byly jeho knížky -například o vodácích.

ut.la
20.11.2020 4 z 5

Tři příběhy z pohraničních hor. A pro to téma mám, zejména ve Šmídově zpracování, slabost. Tři příběhy - tři různá období, ale táž melancholie prostředí, týž smutek - a zároveň lehkost bytí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Trojí čas hor v seznamech

v dalších seznamech1x