Tři sestry přehled

Tři sestry
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107286/bmid_tri-sestry-S4Y-107286.jpg 4 331 331

Drama o čtyřech dějstvích v překladu L. Suchařípy. Tři sestry jsou dramatem, v němž se tak „moc neděje“. Tři sestry Prozorovovy mají kdesi v provincionálním ruském městě dům, kde žijí se svým bratrem Andrejem a později i jeho rodinou. Chodí k nim na návštěvu vojáci, neboť jejich otec byl generálem a ony celý svůj život trávily v důstojnické společnosti. Vzpomínají na Moskvu, touží se do ní odstěhovat, protože tam byly šťastné. A život je stále více ubíjí, drtí, ničí...... celý text

Vydáno: , Artur

Три сестры (Tri sestry) , 1901

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tři sestry. Přihlašte se a napište ho.

Dámaskloboukem
22.04.2024 2 z 5

Tak tady mi to podstatné pravděpodobně uniklo.

incognit
09.02.2024 5 z 5

Dle mého mínění, nejlepší Čechovova hra. Proud dějů čtyř sourozenců Prozorovových, toužících po vlastním životě a vlastním světě, kterým se nedaří vymanit se ze svazku do něhož jsou spleteni. Jejich neštěstí je až krásně směšné, pro každého kdo se dívá zvnějšku. Jsou schopni krásně snít, umí své sny vyjádřit i zdůvodnit, ale nedovedou jim jít vstříc a tak sní, vyprávějí a stárnou až ke smrti aniž by porozuměli proč.

Janina2609
21.01.2024 4 z 5

“Milé sestry, život ještě neskončil. Tak tedy budeme žít! Hudba hraje tak vesele, tak radostně, a člověku připadá, že zbývá už jen maličko, a dovíme se, proč žijeme, proč trpíme. Kdyby to člověk věděl, kdyby to věděl!"
Oblíbený autor, není třeba slov...

Zatím zde není žádná související novinka.

Po nás budou lidi létat v balónech, změní se saka, lidi možná objeví šestý smysl a vypěstují ho, ale život zůstane pořád stejný, těžký, plný tajemství a šťastný. I za tisíc let budou lidi vzdychat: „Ach, to je těžký život!“ A zároveň, přesně tak jako teď, se budou bát smrti a nebudou chtít umřít.

Lásku necítím, co mám dělat! Nemilovala jsem ani jednou v životě. Ó, co jsem se nasnila, nablouznila, natoužila po lásce, už dávno, dny, noci, dny.

Kniha Tři sestry v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech2x

ruská literatura

Anton Pavlovič Čechov
ruská, 1860 - 1904
1976  85%O lásce
1933  89%Pavilon číslo 6
2008  72%Povídky (6 povídek)
1962  90%Okamžiky
2002  85%Ivanov