Tři mušketýři 1. díl přehled

Tři mušketýři 1. díl
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509742/bmid_tri-musketyri-1-dil-63ce45bf27ae2.jpg 5 870 870

Na sklonku války mezi francouzskými katolíky a protestanty se odehrává nesmrtelný příběh čtveřice statečných přátel, kteří jsou připraveni obětovat život pro svého krále a královnu.

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Papyrus

Les Trois Mousquetaires , 1844

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tři mušketýři 1. díl. Přihlašte se a napište ho.

soupik2012
včera audiokniha 4 z 5

Co napsat ke knize, jejíž děj díky mnoha různým zpracováním, musí znát úplně každý, včetně zapřísáhlých nečtenářů. Když zadám do Google rok 1844, ukáže se v tomto roce nejvýznamnější událostí, odeslání prvního telegramu. Ale hned na druhém místě je uvedeno, že pan Dumas starší, vydal první díl románu Tři mušketýři. Skutečně málo která kniha nachází takový ohlas, tolik let po svém vydání. Mě nejvíc bavily dialogy, které nepostrádají důvtip a notnou dávku humoru. Příběh je lehce povrchní, má jednu dějovou linku, která sleduje osudy chrabrého D'Artagnana. Tři mušketýři jsou oproti filmovému zpracování, vlastně popsáni jako takoví ochlastové a povaleči. To mi trošku vadilo a proto považuji filmová zpracování za vydařenější. Audioknihu načetl pan Jaroslav Plesl. To jak dokáže měnit barvu hlasu, dělá z poslechu opravdu velký zážitek.

ŠafránkaFénix
09.03.2024 5 z 5

Ano, toto je kniha mého dětství. Přečetla jsem ji dvakrát za sebou, a to i další její díly. Skvělá.

Emik87
18.02.2024 5 z 5

Asi moje neoblíbenější knížka. Nic jí nechybí...láska, zrada, přátelství, intriky, politika. A to, že není historicky příliš přesná, to vůbec nevadí. Na kvalitě to neubírá. Tenhle příběh můžu číst stále znovu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tři mušketýři 1. díl v seznamech

v Právě čtených9x