Tři jablka spadlá z nebe přehled

Tři jablka spadlá z nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501458/bmid_tri-jablka-spadla-z-nebe.jpg 4 361 361

Životem usmýkaná Anatolie Sevojancova se chystá na smrt. Nepochybuje, že má nevyléčitelnou nemoc a že to půjde rychle. Osud však pro ni má připravenou jinou cestu... Podmanivý příběh o lásce a smrti se odehrává vysoko v horách ve starobylé vesnici, kterou se světem spojuje pouze zastaralý telegraf a strmá cesta. V chátrajících domcích zůstává jen třináct stařen a osm starců, kteří nechtěli opustit hroby svých blízkých. Jejich životy se odvíjejí v souladu s přírodou a starými tradicemi. Své místo tu mají sny, věštby, zázraky i prokletí. Do tohoto uzavřeného světa pronikají události bouřlivého dvacátého století, jež poznamenávají osudy jednotlivců i celé vesnice. Autorka propojuje reálné s magickým a s jemným humorem a něhou vypráví univerzální příběh o tom, že láska vítězí nad smrtí a nikdy není pozdě...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Prostor

С неба упали три яблока (S něba upali tri jabloka) , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tři jablka spadlá z nebe. Přihlašte se a napište ho.

Martica
23.05.2024 5 z 5

Pomalu mizející arménská horská vesnice, kde se dějí události magické, až zázračné. Nádherné vyprávění, pro mě naprosto překvapivé a strhující. Nečekala bych, že tato poměrně útlá kniha toho bude obsahovat tolik. Tolik!

gbrgbr
03.05.2024 5 z 5

Krásná kniha, nádherný jazyk, stylistika, přesto to všechno tak nějak hezky plyne a čte se to samo. Moc hezký zážitek.

Allla9
24.04.2024 5 z 5

Život v arménské vesnici je těžký, plný zkoušek. Obyvatele stíhá jedna pohroma za druhou, vesnice pozvolna vymírá. Přesto je kniha plná naděje, přesvědčuje nás o tom, že zázraky se dějí, že nikdy není pozdě. Kdyby to šlo, dala bych daleko více hvězdiček. Úžasná kniha.

Město v oblacích, Území vlků a další knižní novinky (18. týden)

01.05.2022

Knižní novinky (39. týden)

20.09.2020

V zahálce a prázdnotě ztrácí život smysl. Život opravdu ztratí smysl právě v tu chvíli, kdy člověk přestane být pro ostatní užitečný.

Kniha Tři jablka spadlá z nebe v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech4x