Tráva a sloni přehled

Tráva a sloni https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157956/trava-a-sloni-157956.jpg 4 5 5

Sarajevský architekt a ekolog Raymond Rehnicer zachytil ve svém deníku z roku 1992 násilí a hrůzu občanské války, která zachvátila jeho město. Deníkové zápisky o praktickém kolapsu všech civilizačních norem prokládá v knize úvahami o antropocentrismu, násilí a nacionalismu. Rehnicerovi a jeho manželce se podařilo ze Sarajeva uprchnout v říjnu 1992 do Čech.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Prostor

L’Herbe et les éléphants

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tráva a sloni. Přihlašte se a napište ho.

Khagan1389
01.04.2017 2 z 5

Pro mě dosti nezajímavá kniha o válce v Bosně, kterých je na českém trhu kupodivu dost a většina z nich se mi líbí mnohem více. Největší problém vidím až v přehnané intelektualitě, která se vyskytuje v daných esejích, které mě ale absolutně nezaujaly a tak jsem to po dvou a půl z nich vzdal a raději přečetl autorův deník z obklíčeného Sarajeva. Nemohu dát jinak než dvě hvězdy a to díky závažnosti a zajímavosti tématu, který je ale v této publikaci absolutně nezáživný.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tráva a sloni v seznamech