Tragédie přehled

Tragédie https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140355/tragedie-140355.jpg 5 61 61

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tragédie. Přihlašte se a napište ho.

JohnMiller
16.05.2023 3 z 5

Keďže sa snažím čítať prevažne klasiky zo svetovej literatúry, nebolo možné vyhnúť sa takému uznávanému autorovi ako bol William Shakespeare. Môj vzťah k nemu bol viac menej neutrálny a vedel som o jeho dielach iba to úplne všeobecne známe. Takže som rád, že som sa dostal k tomuto súboru tragédií ktoré obsahujú v podstate tie najvýznamnejšie diela ako sú Rómeo a Júlia, Hamlet, Macbeth či Othello atď. Obsahovo mi spomínané diela sedeli, užil som si ich, no nedokázal som sa preniesť cez tú formu divadelnej hry. Či ide o pôvodný formát, či to aj čo sa týka prekladu a štylizácie bolo pre čitateľa najsprávnejšie, o tom nechcem polemizovať. Mne forma nesadla a celkom mi kazila zážitok, pre to je moje hodnotenie "iba" za 3*. Čo však neznamená, že sa časom k tejto zbierke nevrátim a neprehodnotím svoj postoj.

HloupýHonza
07.06.2022 5 z 5

Tato kniha byla nalezena v knihoboudě ve velmi pěkném stavu, jakoby na mě snad čekala, z čehož jsem byl opravdu velmi nadšený. Jelikož se v ní nachází to nejlepší a nejdůležitější ze Shakespearovy tvorby, tak je to přesně ten typ knihy "musím mít" a poklad v podobě kvalitního čtiva do sbírky.

intelektuálka
01.02.2018 5 z 5

Podařilo se mi uchovat tři díly: Antická dramata, Komedie a Tragédie.
Další ze skvostů mé knihovny.
A přidám známý monolog Hamleta:

Žít nebo nežít - to je, oč tu běží
zda je to ducha důstojnější snášet
střely a šípy rozkacené sudby
či proti moři běd se chopit zbraně
a skoncovat je vzpourou. Zemřít - spát
nic víc a vědět, že tím spánkem skončí
to srdce bolení, ta sterá strast
jež patří k tělu, to by byla meta
žádoucí nade všechno...

K tomu není co dodat.

Zatím zde není žádná související novinka.

Mír kážeš s mečem v ruce?

Kniha Tragédie v seznamech

v Právě čtených2x