Tradice, která je výzvou přehled

Tradice, která je výzvou https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95128/tradice-ktera-je-vyzvou-95128.jpg 5 2 2

V knižním rozhovoru reflektují jeho autoři témata, která jsou současnému pražskému arcibiskupovi drahá: smysl tradice, zvláště katolické v kontextu moderních českých a evropských dějin, kořeny víry a věrnosti církvi, dějiny domikánského řádu a jeho přínos do mozaiky církevní minulosti i současnosti. V knize se odrážejí hluboké historické znalosti současného nástupce svatého Vojtěcha a arcibiskupském stolci, jeho dnešní názory na českou společnost a stát, na stav dialogu státu a církve. Široký záběr rozhovoru dává jedinečným způsobem nahlédnout do myšlenkového světa Dominika Duky, současné hlavy české katolické církve.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tradice, která je výzvou. Přihlašte se a napište ho.

G.I.Jane
02.05.2012 5 z 5

Knihu jsem si koupila, abych si přečetla něco více o pohledu, názorech a myšlenkových pochodech našeho současného hlavního představitele církve. Očekávala jsem sice více osobních názorů, přesto mě kniha nezklamala. Přinesla mi mnoho informací o historii církve na našem území, ale hlavně o době nedávno minulé, tedy období válek / s postoji svatého stolce k nim/, o době komunistické /s odkrytím činností církve, jejich představitelů, jejich názorů, včetně i kolaborace s režimem či naopak osobní statečnosti při podpoře odpůrců režimu/ a pak také návrat "do života", po sametové revoluci.Kniha je nabitá informacemi, takže i složitější k přečtení, zvláště pokud člověk není "z oboru", ale rozhodně stojí za přečtení, už jen k rozšíření vlastního obzoru.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tradice, která je výzvou v seznamech

Autoři knihy

Dominik Duka