Touha, chléb můj přehled

Touha, chléb můj
https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57375/touha-chleb-muj-mia-57375.jpg 5 6 6

V románě se odráží zážitky a prožitky vězně koncentračního tábora v Terezíně (sám autor měl právě z tohoto koncentračního tábora zkušenosti), kde líčí pocity marnosti nad ztrátou svobody, nad ovládáním jeho života jinými lidmi).

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Touha, chléb můj. Přihlašte se a napište ho.

Abroš
01.09.2023 5 z 5

Smutná kniha.Některé věty a myšlenky jsou moc hezké a zvláštně originálně napsané.Pro mě čtenářský zážitek.

lilly1
26.02.2022 4 z 5

Mám vydání z r.1947...Příběh Pavla a Václava začínající dnem ukončení jejich maturity v predválečném období...a pokračující v průběhu války,až do jejího konce a po ní.Věznění a život v pevnosti,mnoho osudů,opětovné setkání,nová přátelství,která ukončí válka,díky nelidským podmínkám umožňující přežití...Prolínající se příběh Marie,milující a čekajíci
na Pavla...Vydrží,nebo válka a čekání změní ji samotnou? Jaký bude Pavlův život po válce,po útrapách věznění,práce v dole Juliana..upraví se vztah s jeho otcem?Bude jeho vztah s Marií takový,jako před zatčením?Z počátku jsem se nemohla začíst,ale pak mne kniha pohltila.

daniel1313
14.06.2016 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih . Dobře napsána a po jazykové stránce je to zlatý květ ,
co bylo tady v Čechách zatím napsáno !

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Touha, chléb můj v seznamech

v dalších seznamech1x