Tma přehled

Tma
https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65485/tma-65485.jpg 4 443 443

Původní verze románu. Středověké násilí, morové rány, hladomor – to vše se může kdykoliv vrátit. Stačí, aby elektřina přestala pracovat tak, jak jsme zvyklí. Udělá to „cvak“ a tma brutální zběsilosti překryje naše životy. Nový román Ondřeje Neffa patří do oblasti katastrofických příběhů. Nespoutanou zběsilost přivádí do důvěrně známého prostředí Prahy a České Lípy. Ve všedních kulisách zbarvených krví defilují románové figury i skutečné osobnosti – Václav Havel, Václav Klaus, Miloš Zeman… Jaký osud jim romanopisec připravil? Můžete se spolehnout – strašlivý, ostatně jako všem lidem, které uvrhl s chladnokrevnou brutalitou do pekelného kotle světa tmy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tma. Přihlašte se a napište ho.

bel21
06.04.2024 1 z 5

Nápad dobrý, i když ne původní, ale to je tak vše. Celý vývoj událostí po blackoutu je dost nepravděpodobný a ani mnoho skutečných politiků z dřívější doby, kteří v knize vystupují, příběhu moc nepomůže. A ten závěr je už totální úlet.

Lenka4
23.02.2024 1 z 5

Autor zbaví života většinu obyvatel své vlasti, zcela bezcitně a možná se stejně brutálním potěšením, jako zrůdné dítě bodá do nakreslených panáčků. Kniha vzbuzuje takový pocit ošklivosti, že zcela přechází chuť vracet se k ověření linie událostí při pochybách o logickém vystavění děje. Konec je naprosto zmatený, není jasné, kdo komu pomáhá a kdo koho zrazuje. Dobrý nápad s elektrickou smrtí pohřbila temnota způsobená důrazem na špatné stránky lidských charakterů a jejich dominanci ve společnosti.

Rolada88
01.02.2024 5 z 5

Tak první kniha postapo. Tady od nás z Čech když nebudu brát kotletu atd.
No kniha mi vyrazila dech hned při přečtení prvních stran s takovou vulgaritou a brutalitou jsem teda od autora nečekal do první půlky knížky super pak se to začlo nějak táhnout nebo spíše mě tam nemělo co překvapit až tedy na konec a mimozemšťany to bylo přes čáru ale i tak dávám plný počet hvězd

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1998 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Česká a slovenská kniha)

Kniha Tma v seznamech

v Právě čtených8x