Titanic 2022 přehled

Titanic 2022 https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77169/titanic-77169.jpg 2 3 3

Detektivní thriller Titanic 2022 souběžně vypráví dva dramatické příběhy odehrávající se na palubě Titaniku: první na původním v roce 1912, druhý pak v roce 2022 na jeho věrné kopii. Kromě dávného tajemství spojuje oba zločiny i neukojitelná touha po moci a bohatství, která ve své bezohlednosti nabývá nelidských rozměrů. Otázkou je, kolik podob zlo vlastně může mít, než narazí na dno?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Titanic 2022. Přihlašte se a napište ho.

terimila
10.10.2022 2 z 5

Achjo. A to mě to tak lákalo - příběh Titanicu mě odmala jaksi fascinuje a přitahuje, stejně jako každá velká a tajemstvím opředená tragédie, která se nějak týká techniky. A z knížky se vyloupl hrdej reprezentant kategorie "bejkárny" (Hora mrtvých od Batese má radost, už tam není sama).
Námět sám o sobě není zlej a to rozpletení příběhu ze současnosti vlastně má něco do sebe. Ale to zpracování... auuu. Protivný postavy, jedna podobná druhé, strašně moc jich tam je, pletla se mi jedna přes druhou, hlavně u té linie z minulosti. Jedině Cory byla celkem snesitelná. V současnosti se postavy chovají jako naprostí unáhlení amatéři, jejich jednání nemá moc logiky a všecko je ve stylu hurá-akce-ono-to-vyjde... závěrečný zásah jsem nějak ani nezaregistrovala, máme tu odhalení a pak najednou skok... a vyřešilo se to jak, jedním kliknutím myši nebo manuálním zásahem? Bych čekala aspoň špetku popisu a akce.
A všecko korunuje fakt, že to je fakt neohrabaně napsáno (zejména za přímé řeči jsem měla obrovskou chuť těm mluvícím pakům lískat jednu zleva, druhou zprava). Fakt blbě se to četlo a těšila jsem se, až to budu mít za sebou. Závěrečná povídka celkem pobavila, to je fakt, ta si nehraje na žádné drama a napětí... ale nechápu, co dělá v knize jménem Titanic. No nic, těšilo mě - nejvíc to, že jsem si to půjčila z půjčovací knihovničky v čekárně na fyzioterapii, pomaže to tam bez výčitek zpět.

Rade
25.09.2016 2 z 5

Dost velká ptákovina. Ani ten svérázný humor, který oba příběhy občas trošku zlehčuje, to příliš nevytrhnul…

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Titanic 2022 v seznamech

v dalších seznamech2x