Tiene v raji přehled

Tiene v raji https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106765/bmid_tiene-v-raji-DFG-106765.jpg 4 618 618

Obraz nemeckých emigrantov, ktorí za nacizmu a počas druhej svetovej vojny hľadali útočisko v iných krajinách. Tentoraz je to Amerika, vlastne mesto New York, kde hŕstka bezdomovcov zápasí nielen o miesto v živote, ale daktorí aj o holý život, kde ľudia utekajú nielen pred nacistickým prenasledovaním, ale aj za vidinou raja. Je to defilé postáv, ktoré trpie nostalgiou, zápasia s minulosťou a prítomnosťou, milujú sa a nenávidia.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Schatten im Paradies , 1971

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tiene v raji. Přihlašte se a napište ho.

Stradivarius
10.05.2024 5 z 5

Výborný Remarque, který opět nezklamal příběhem, stylem, ani dostatkem pasáží k zamyšlení...

"Člověk se nemění. Tisíckrát si to přísahá. Někdy, když je na dně, se o to svědomitě pokouší, ale jakmile zase chytne dech, tak na to zapomene."

"Člověk je chudákem, teprve když už nic nechce."

"Nechci se stát vůbec ničím, chtěl bych konečně něčím být. Jestliže mi to dovolí."

"Odvahu si musí člověk dodávat sám... od ostatních ji nemůže čekat."

Viky17
11.02.2024 5 z 5

Remarque mě hodně ovlivnil v mládí, četla jsem a plakala a stále se k těm smutným příběhům z války vracela.

JohnMiller
24.07.2023 4 z 5

Proste Remarque! Presne tak, ako ho mám rád. Z textu - aj prekladaného - je poznať, že autor dobre pozná látku a sociálne konštrukty v spoločnosti. Pozná postavy, zápletku vedie dôsledne, opisuje dôležité fenomény ale nezabúda ani na nepodstatné maličkosti. To všetko sa tu nachádza v skvelej - mnou veľmi cenenej - kombinácií.
Autorov rukopis je jeden z mojich najobľúbenejších v literatúre. Je to jeden z autorov - a tých je ozaj málo - od ktorých môžem všetko, a skôr či neskôr sa chcem dostať cez všetky jeho diela. Román Tiene v raji nedisponuje akciou ani obrovským množstvom adrenalínových momentov. Za to však búra ilúzie lepších zajtrajškov, a poukazuje na to, že po dosiahnutí vytúženého cieľa neexistuje žiadna záruka toho, že koniec vyústi do happyendu, ale, že boj o všedný život sa môže viesť aj mimo územia, ktoré ohrozuje život bezprostredne. Respektíve: traumy a negatívne skúsenosti putujú s ľuďmi, a je len na nich, ako ich spracujú, alebo ako sa nimi nechajú ovplyvňovať. Nie je jednoduché ignorovať teto tiene v pomyselnom raji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tiene v raji v seznamech

v Právě čtených9x
v Přečtených1 023x