Tiene trónu Habsburského přehled

Tiene trónu Habsburského
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199660/bmid_tiene-tronu-habsburskeho-Wxm-199660.jpg 4 30 30

Habsburgovci patria k najstarším panovníckym rodom na svete. Za sedem storočí svojho panovania dali svetu mnoho významných osobností: cisárov, kráľov, miestodržiteľov a vojvodcov, mužov i ženy, ktorí ovplyvnili osudy veľkých aj malých národov. V dobrom či menej dobrom vošli do dejín a stali sa z nich zapadnuté historické postavy sprevádzané suchými údajmi. Autorka tejto knihy sa na základe rozsiahleho a dôkladného štúdia historických dokumentov, denníkov, korešpondencie a pamätí pokúsila týmto postavám pridať rozhodujúci rozmer – ľudský. Habsburgovci neboli len vládcami, ale ľuďmi z mäsa a krvi, ktorí milovali, ženili sa, boli manželmi a rodičmi, zaujímali sa o umenie, alchýmiu, prírodné vedy či literatúru. Neraz bolo najväčšou prekážkou ich šťastia to, že prišli na svet ako prvorodení a chtiac-nechtiac museli nastúpiť na trón, kde im dvorná etiketa zväzovala krídla a potláčala tvorivé schopnosti. Tak to bolo s Fridrichom III., so slávnym Rudolfom II. a ďalšími. Je iróniou osudu, že mnohí druho- či treťorodení Habsburgovci, ktorí by mali chuť, energiu či nadanie vládnuť, nedostali na to príležitosť, ako napríklad nešťastný mexický cisár Maximilián.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Ikar (SK)

Schatten über Habsburg , 1991

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tiene trónu Habsburského. Přihlašte se a napište ho.

adelinka
10.10.2019 4 z 5

Čítala som ju dosť dlho, nebola ani hrubá, ale odbornú literatúru mám vždy len takú vsuvku pri čítaní románov.... A keďže v tých panovníkov mám taký malý miš-maš :-( tak som si trochu musela aj googliť.... Ale je jedno či ich poznáte, alebo nie, čítanie bolo pre mňa zaujímavé.

Pavelpi
01.02.2014 3 z 5

Četl jsem od autorky Lásky trůnu ... a Silné ženy,slabí muži a zaujalo mne to víc než tahle kniha.Připadá mi,že se autorka teprve vymezovala,proto hodnotím pouze tři hvězdičky

maryzka
03.05.2012 2 z 5

Je to kniha otragických osudech v manželství, kdy jsou spojeny spíš rozumové, dynasticky než z jiných duvodu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tiene trónu Habsburského v seznamech