Tichý Don přehled

Tichý Don https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73080/tichy-don.jpg 5 50 50

Čtyřdílná románová epopej donského kozáctva z let předrevolučních, revolučních a občanské války. Vlastním jádrem díla jsou osudy Grigorije Melechova, příběh jeho velké a tragické lásky k Axiňje Astachovové, jeho boj na straně kontrarevoluce a nakonec pozdní poznání životního omylu a boj na straně lidu.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Svoboda

Тихий Дон (Tichij Don) , 1928

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tichý Don. Přihlašte se a napište ho.

Hobo
16.04.2024 5 z 5

Od přečtení už uběhlo hodně vody i povodní, ale z hlavy mi kniha nevyběhla, vynořuje se pravidelně a tak si říkám, že je nejvyšší čas se k ní vrátit.

baji42
14.04.2024 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, i když je pro mnohé mladé čtenáře patrně příliš obsáhlá a tudíž se do ní málokdo pustí. Škoda.

_jukL
21.03.2024 4 z 5

Největší sranda na té knížce je, že ji podle mnoha zdrojů obšlehl od nějakého bělogvardějce - když jsem četl tohle a Rozrušenou zemi, tak jsem nedovedl pochopit, proč za toto dostal Leninův řád a ne kulku do týla. Šolochov tak pro mě zůstává čistě protirežimním spisovatelem - byť naprosto nechtěně. Protože nic nedovede popsat zrůdnost rozkaličení donských tak skvěle, jak "jeho" knihy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tichý Don v seznamech

v Právě čtených1x