Ten, který vyšel z domu přehled

Ten, který vyšel z domu https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/81671/bmid_ten-ktery-vysel-z-domu-WWW-81671.jpg 5 6 6

Kniha představuje výbor z tvorby pěti ruských autorů, kteří se hlásili k takzvané skupině činari. Ta se začala postupně formovat na konci druhého desetiletí 20. století v tehdy ještě předrevolučním carském Rusku. V textech jednotlivých členů činarů – filozofů Druskina a Lipavského a básníků Charmse, Olejnikova a Vveděnského se díky jejich nesčetným rozhovorům a diskusím na nejrůznější, především však literární témata objevují vzájemné vlivy a mnohé společné náměty. Tyto texty však jejich autoři mohli sotva představit veřejnosti – většinu z nich totiž četli převážně na setkáních v bytech Lipavského a Druskina, neboť publikování jim bylo v tehdejším stalinském Sovětském svazu znemožněno.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ten, který vyšel z domu. Přihlašte se a napište ho.

jozik_v_tumane
22.01.2024 5 z 5

Úžasná knížka, i když jsem tomu zčásti nerozuměl (hlavně Lipavskému). Dokresluje pozadí Charmsova díla. Kromě Charmse, kterého znám dávno, mě nejvíc zaujal Jakov Druskin.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ten, který vyšel z domu v seznamech

filozofie ruská literatura antologie

Autoři knihy