Templáři - Boží bojovníci, ďáblovi bankéři přehled

Templáři - Boží bojovníci, ďáblovi bankéři https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128262/bmid_templari-bozi-bojovnici-dablovi-ban-654921d97006c.jpg 4 5 5

Řád templářů vznikl na počátku 12. století v Jeruzalémě na ochranu poutníků směřujících ke Kristovu hrobu. Jeho rytíři byli stateční bojovníci, ale na konci 13. století přesídlili do Evropy, kde se začali zabývat finančnictvím, obchodem, diplomacií apod. Jejich bohatství a moc vedly francouzského krále Filipa IV. Sličného ke vznesení ohavných obvinění, naprosté likvidaci řádu a zabavení jeho majetku. Tento krutý konec dal vzniknout mnoha legendám a ovlivnil i zrod různých tajných společností, zejména svobodných zednářů. Historii templářů i mýty spojené s působením jejich řádu sleduje autor až do současnosti.... celý text

Literatura světová Literatura faktu Historie
Vydáno: , Brána

The Knights Templars: God's Warriors, the Devil's Bankers , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Templáři - Boží bojovníci, ďáblovi bankéři. Přihlašte se a napište ho.

lindakarin
04.01.2020 5 z 5

Kniha byla velmi zajímavá a pokud se člověk zajímá o templáře, třeba už jen kvůli současným zednářům, tak je to rozhodně basic literatura. Doporučuji také jeho knihu The Opium Wars: The Addiction of One Empire and the Corruption of Another, Hanes, W. Travis III and Frank Sanello. Sourcebooks, 2002, ISBN 978-1-57071-931-8, ISBN 978-1-4022-0149-3.

Sayuri
09.06.2014 3 z 5

Informace v knize jsou hodně podrobné a dokonale zpracované, pokud chcete vědět celou historii templu, pak doporučuji, ale je to pouze sepsaná učebnice.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Templáři - Boží bojovníci, ďáblovi bankéři v seznamech

v Právě čtených1x