Temná zima přehled

Temná zima https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84399/temna-zima-84399.jpg 4 28 28

Na Jižním pólu klesá na Amundsen-Scottově základně teplota pod minus 70 stupňů. Posledním, kdo dorazil před příchodem zimy, je geolog Jed Lewis, který opustil dobře placenou práci v ropné společnosti a posléze je obviněn z krádeže a vraždy.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , BB art

Dark Winter , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Temná zima. Přihlašte se a napište ho.

DzordanoChruno
11.04.2022 5 z 5

Začínal som čítať so zebazaprením, preferujem knihy z Floridy :-) Ale chytil som sa rýchlo. Prvá časť knihy je výborná, psychologické rozbory situácií aj konania hrdinov sú uveriteľné a opis života na póle maximálne hodnoverný. Hlavný hrdina je síce nesympatické motovidlo, jeho vzťah s Abby sa vyvinul trocha umelo a prirýchlo a čím sa viac blížime k záveru, množia sa fantaskné zvraty patriace k thrilleru (nafta pomaly ani nehorí, tobôž nevybuchne), ale to je už diagnóza americkej literatúry, dokážem sa nad to povzniesť a neubrať hviezdičku. A to ani za preklad, ktorý bol miestami katastrofálny.

Atanone
14.11.2019 5 z 5

Nečekejte žádné dějové pendolino, první třetina je spíš lokálka. Ovšem lokálka, která nabírá na rychlosti.Závěr je přímo nabitý akcí.
Vadila mi předvídatelnost pachatele, přesto se to četlo dobře. Líbilo se mi skvěle popsané a gradované manipulativní jednání jedné z postav ( připomnělo mi to bývalou kolegyni, která nikdy o nikom neřekla nic negativního, přesto vás dokázala dovést k pocitu, že osoba, o které mluví, nestojí za nic). Způsob manipulování skupiny lidí v extrémních podmínkách a uzavřeném prostoru je děsivý a naprosto uvěřitelný. Brrr. Kvůli tomu mávnu rukou nad věcmi, co už tak uvěřitelné nebyly, ale propána, je to přece fikce, ne?

Arev122
20.03.2019 5 z 5

Román je směsicí faktů a dobrodružného románového fiktivního děje. Je plný napětí, děj má spád a napětí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Temná zima v seznamech

Antarktida vraždy zima jižní pól

William Dietrich
americká, 1951