Tati! přehled

Tati!
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516066/bmid_tati-gk3-516066.jpg 5 4 4

Stává se vám někdy, že se večer probudíte a nevíte, kdo jste? Možná ano, ale v noci se má přece spát. Dobrou noc.

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Přestupní stanice

Papa! , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tati!. Přihlašte se a napište ho.

horakova.s
18.02.2024 5 z 5

Tohle pro mě bylo velkým překvapením. Při návštěvě knihovny třeťáci objevili tuhle knížku, která rozpoutala velkou diskusi. Ukázalo se, že obálka je "cool" a "hustá", takže by asi stála za přečtení. Tak jsem to zkusila. A musím říct - že je cool i zevnitř. :-D
Přestože pro mě jako dospěláka to obálka příliš neevokovala, pohádka uvnitř je milá jako rozpuštěná čokoláda. Shodou náhod se malý chlapec probudí v postýlce vedle příšerky. Oba se vzbudí a vyděsí. Dál už je to jedna velká legrace. Knížka má roztomilou pointu o tom, že lidé i příšerky mohou mít stejné zvyky, díky čemuž jsou si podobní.
Parádní jednohubka na dobrou noc, která bude bavit nejen děti, ale i rodiče.

TerJac
06.05.2023 5 z 5

Velmi povedené, trochu zvláštně pojato, ale dobře. Mezi řádky se toho skrývá dost a kniha nabízí mnoho úvah. Nejen o nočních bubácích, ale třeba i o tom že se všichni něčeho bojí. Autorovým mottem bylo: ".... vytvářet takové knihy, aby děti při jejich čtení neusnuly, ale naopak, aby se vzrušily a probudily se." A proto doporučoval číst dětem ráno. Myslím že to na knihu sedí:)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tati! v seznamech

Autorovy knížky