Taras Kuščynskyj přehled

Taras Kuščynskyj https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208299/bmid_taras-kuscynskyj-k9z-208299.JPG 5 6 6

Monografie fotografa Tarase Kuščynského (1932 - 1983) s úvodním textem Jiřího Šerých vychází v edici Osobnosti české fotografie. Fotografická monografie zahrnuje šedesát reprodukcí z díla Tarase Kuščynského, který je znám především jako fotograf ženy. Dobře znal své modely, se kterými spolupracoval systematicky už několik let.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Taras Kuščynskyj. Přihlašte se a napište ho.

LuckyVagabond
13.03.2019 5 z 5

Taras Kuščynskyj jehož jméno pomalu ani nevyslovím a doposud jsem nevěděl že existuje, se asi právě stal mým nejoblíbenějším českým fotografem.
Nahé ženy na nás dnes vykukují na každém rohu. Člověk je z toho až otupělý a málokteré zobrazení aktu už ohromí.
U fotografií Tarase jde ale cítit něco osobního a platonického. Jakoby fotky zachycovaly i něco z duše modelky. Možná to dělá ta černobílá fotografie a absence dokonalého retušování. Ale tajemství bude pravděpodobně tkvět v autorově upřímné fascinaci ženskou krásou a zachycení a zobrazení modelek přesně tak jak jejich krásnu vnímal on sám v jejich přirozenosti a jemnosti. Fotky mají zvláštní autentičnost.

Až jsem dostal chuť vyměnit smartphone za analogový foťák.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Taras Kuščynskyj v seznamech

ženy fotografie akty