Taras Buľba přehled

Taras Buľba
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352234/bmid_taras-bulba-3rF-352234.jpg 4 163 163

V 16. storočí boli ľudia na Ukrajine utláčaní Turkami aj poľskú šľachtou. Ich jedinou nádejou sú záporožští kozáci, medzi nimi je aj Taras Bulba. Spoločne vtrhnú kozáci do Poľska, kde dobývajú jedno mesto za druhým. Proti nim sa však dvíha silný odpor a Tarasa čaká zradca v radoch jeho najbližších...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Тарас Бульба , 1835

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Taras Buľba. Přihlašte se a napište ho.

LordByron
30.12.2023 5 z 5

Nádherná, výpravná a autenticky pôsobiaca knižka o boji za vlasť a slobodu. Za matičku Rus.
K mnohým pasážam som sa neskôr vracal.
Lubi sa mi napr pasáž o tom, že u kozákov ten kto sa zaujímal u ženy pred tým ako získal vojnové zásluhy zaslúžil by si hanbu : )
Vznešená doba.
Krásny je aj film.
A prejemnení hlupáci ktorím tu nesedi môžu ísť viete kam..

maja2712
02.10.2023 5 z 5

Poslouchala jsem na ČRO. Příběh se mi líbil svou opravdovostí, kdy kozáci měli svou čest a bránili svou víru, své společenství. Tento bujarý a hrdý národ nakonec zradila láska k ženě a ke krveprolití došlo i pro lásku otcovskou. Moc hezky zpracované.

Zemlja
25.09.2023 4 z 5

Povinná četba v ruštině. Ale bavilo mě to! Zajímavý život kozáků/ Kozáků? Nevím vlastně. Nesmlouvavá spravedlnost hlavního hrdiny i vůči vlastnímu synovi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Taras Buľba v seznamech

v dalších seznamech2x