Tarantule / Uvězněná paměť přehled

Tarantule / Uvězněná paměť https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65493/tarantule-uveznena-pamet-65493.jpg 4 74 74

Kniha obsahuje 2 detektivní příběhy. Tarantule: V tomto příběhu jsou hlavními postavami chirurg Lafargue a jeho společnice Eva, s níž má velmi zvláštní vztah. Čtenář postupně odhaluje, jaké tajemství tento vztah skrývá.. konec je opravdu nečekaný.. Uvězněná paměť: Příběh o mladé dívce Cynthii, která je upoutaná na invalidní vozík. Cynthie vypadá na první pohled jako retardovaná..ale možná tomu tak úplně není.. možná plánuje něčí smrt..... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Mygale / Mémoire en cage , 1995

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tarantule / Uvězněná paměť. Přihlašte se a napište ho.

postmoderna
28.02.2023 5 z 5

Žádné kladné postavy, jen úchylové a zoufalci.
Aspoň není komu nadržovat. Že, Pottře?
Tarantule lepší než film....už zase. Skoro jako by spisovatel byl skutečný umělec a režisér látač snobské podívané.
Uvězněná paměť taky skvělá, zatím nezfilmovaná. Producenti nějak neslyší na obsahy, za které by vás google roboti zabanovali nadosmrti + vaši rodinu a region.
Výborný pohled na vybočení z normality. A vybočení z normality je tak lidské! A tak časté! Řekl bych skoro: normální.

zbožňuju_knihy
03.06.2022 5 z 5

to bylo drsné.. a moc dobré.

trudoš
27.06.2020 4 z 5

Uvězněná paměť se oproti Tarantuly drží víc při zemi, děj není tak moc překombinovaný a základní souvislosti dojdou čtenáři poměrně rychle, pročež je orientace v motivacích mnohem snadnější. A přestože se v závěru nekrčí šokující odhalení, vyprávění rozhodně nepostrádá strhující atmosféru. Slabinu vidím pouze v opětovně nesympatických postavách. Psychotik vedle psychotika, každému jde o ovládnutí někoho jiného, přičemž morální zábrany jsou jen abstraktním pojmem. Docent Chocholoušek by se tetelil radostí. V jeden moment to sklouzne až k morbidní grotesce, jestli vás tedy užije na seriály typu Království Larse von Triera. Zklamáním pro mě pak bylo finální rozuzlení, na kterém se podepsala ruka chaosu a jež dělá - ať už úmyslně nebo ne - z přivolaných vyšetřovatelů očividné nekňuby. Ale možná mám jen příliš optimistické představy o tom, jak funguje francouzská kriminální policie. Navíc autorovi nelze vytknout, že by opomněl každému z aktérů poctivě naložit, co si zaslouží. Takže dobrý.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tarantule / Uvězněná paměť v seznamech

v Právě čtených2x

zfilmováno zneužívání transsexualita, změna pohlaví BDSM

Část díla

Autorovy knížky