Takový pěkný pár přehled

Takový pěkný pár https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69237/bmid_takovy-pekny-par-2P8-69237.jpg 4 108 108

Výbor z časopiseckých povídek, sestavených do chronologického cyklu od let jinošských, dospívání a prvních lásek k velké životní lásce a manželství, je zároveň zrcadlem osudů autorových. Obsah: Lovci průšvihů; Večer na výstavišti; Náfuka; Myslí si, že je báječný; Polapený Stín; Stadión; První člověk; Berenika stříhá vlasy; Ledový palác; Ta poslední kráska Jihu; Kdo nešetří, ten má za tři; Hotelové dítě; Plavci; Jákobův žebřík; Magnetismus; Dětské odpoledne; Kde dělají domky pro panenky; Bouřlivá plavba; Nový život; Rodina ve vichřici; Ztracené desetiletí; Obchodník Finnegan; Pár cvoků; Takový pěkný pár. Vybral a uspořádal: Lubomír Dorůžka... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Odeon

The Bodley Head Scott Fitzgerald, Bits of Paradise , 1973

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Takový pěkný pár. Přihlašte se a napište ho.

Pebra
17.09.2023 5 z 5

Báječně popsané pochody myšlenek nejen dospívajících Američanů před sto lety. Kouzelná svobodná doba, kdy se hrál jazz, ragtime a kluci i holky chtěli být elegantní, zdvořilí a vzdělaní. Docela peklo, když si při čtení uvědomíte, co se tou dobou odehrávalo na druhé straně planety po vítězství velké říjnové revoluce.

iceVS
13.11.2022 5 z 5

Vlastně vím víc o autorovi než o jeho díle.
Takže jsem byla natěšená na rozmařilost, luxus, okázalost a zhýralost.
Tudíž příběh o Basilovi, podivném puberťákovi ze Středozápadu mě náramně nebavil.
A tady se právě ukazuje Fitzgeraldovo mistrovství. Donutil mě povídku dočíst, a to prosím se zájmem.
Posléze se naplnila i má předchozí očekávání. Téměř lituju, že jsem knihu mohla znát už 40 let a nestalo se tak :-)

Kabuky
25.06.2022 5 z 5

Velmi čtivý soubor povídek.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Takový pěkný pár v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech1x