Zlomení andělé přehled

Zlomení andělé
https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7914/bmid_zlomeni-andele-Fs3-7914.jpg 4 92 92

Takeshi Kovacs série

Zlomení andělé – druhý mistrovský příběh Takeshiho Kovacse, vyslance Protektorátu, organizace udržující pořádek mezi lidskými světy roztroušenými ve vesmíru. Takeshi Kovacs už však není vyslanec, ale jen vysoce kvalifikovaný nájemný žoldnéř. Jeho profese ho zavede na chudý a izolovaný svět Sanction IV zmítaný krvavou celoplanetární válkou. A Kovacs zde dělá, co umí nejlépe a za co mu tak dobře platí – zabíjí. Vyhrává šarvátky, bitvy, pomáhá zvítězit té straně, která ho najala. Jenomže tahle válka začíná být příliš krutá i na něho. Věci, které si lidé navzájem provádějí, by nedokázala vymyslet ani specializovaná umělá inteligence. Zraněný Kovacs skočí po šanci dostat se z mlýnku na maso – a dostat se z něho bohatý. Stačí zajistit mimozemský artefakt a prodat ho žraločí obchodní korporaci, která s ním už bude umět naložit. Jenomže to znamená nenechat se zabít, donutit obě válčící strany, aby své hekatomby smrti provozovaly na jiném kontinentě, zradit a být zrazen a úplně nakonec – odhalit tajemství staré mimozemské rasy. Takeshi Kovacs umí zabíjet lépe než kdokoliv jiný a jeho mezifázové geneticky kódované kalašnikovy nezahálejí. Umí zabíjet, ale už na to není hrdý. Rádoby cynický, ve skutečnosti smutný žoldák chce ven z pekla a za to musí zaplatit… Smrtí. Svou vlastní i smrtí těch, na kterých mu záleží.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Triton

Broken angels , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlomení andělé. Přihlašte se a napište ho.

Ládja
01.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Skoro bych řekl, že kdyby tam nebyl Takeshi, tak to mohl být samostatný román z nějakého jiného univerza. To, co Půjčovnu masa dělalo půjčovnou masa zde chybí, ale je zde něco jiného, napínavého, zajímavého. Je škoda, že nebylo více přepouzdrování a podobných věcí, které jsme dostali v půjčovně. Takhle je to filozofickomilitary sci-fi jízda. 3,5*

Kamys
20.01.2020 3 z 5

Prvních 200 stran jsem se vůbec nemohla začíst, chybělo mi tam všechno, kvůli čemu se mi líbila Půjčovna masa: zkoumání zákonitostí světa, ve kterém to, že člověku přestane fungovat srdce či mozek ještě neznamená, že nemůže začít znovu, zajímaví hrdinové a příběh, co má spád. Zlomení andělé spád získávají až v druhé polovině. Kniha je obžalobou krutosti války, kterou spouští a řídí obchodní korporace, ale nejvyšším motivem není jejich zisk, ale úspěch jednotlivců, kteří se v nich derou na vrchol. Tenhle motiv ale v zásadě zůstává na pozadí, v rovině filozofických úvah, než že by nás autor skutečně vtáhl do válečné vřavy. Nemá smysl být loajální k nikomu jinému než k sobě, nebo má? I já jako čtenář mám v tom problém být loajální k Takeshimu, u kterého se zdá, že udělá v zásadě cokoliv pro svůj vlastní prospěch (a to, že ho stále stíhají běsi z předchozích krvavých dobrodružství, ho polidšťovat nestačí), případně pro mě nesrozumitelně střídá role elitního vojáka, vypočítavého hráče a oddaného člena týmu. V závěru se dočkáme efektních sci-fi technologických triků a zásadních zvratů a zničeho nic se i Takeshiho lidskost dostane na povrch, pro mě až nedůvěryhodně. No nevím, jestli se pustím i do Probuzených běsů, doma je mám, ale... Tři hvězdičky za zajímavé nápady spíš než za příběh.

Ramiel
11.05.2019 3 z 5

Tento díl mi přišel takový, jako by ho autor sám psal na metu. Skákal pořád mezi různými druhy Takeshiho vědomí. Zápletka samotná ("archeologické vykopávky pomocí atomovky") mi taky přišla slabá. Takeshi i Tanja v rámci konfliktu šli zrovna s tím, kdo se jim víc hodil do krámu. Hra na svědomí v jejich případě proto nevyzněla příliš přesvědčivě. Stejně jako závěrečný boj proti celé jednotce Klínu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zlomení andělé v seznamech

v Právě čtených2x