Tajomstvo strašidelného zámku přehled

Tajomstvo strašidelného zámku https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351071/mid_tajomstvo-strasidelneho-zamku-oy5-351071.png 5 139 139

Prvý diel zo série Traja pátrači zavedie Jupitera, Petra a Boba do starobylého opusteného zámku hrôzy, ktorý potrebuje slávny režisér Alfréd Hitchcock na natáčanie filmu. V zámku však už dvadsať rokov nikto nebýva a ozývajú sa z neho strašidelné stony, kvílenie a vrieskanie. Mnohí svedkovia videli „Modrý prízrak“, ktorý hrá na starom organe a „Hmlu strachu“, ktorá v ľuďoch vyvoláva takú hrôzu, že v panike vybiehajú zo zámku. Traja pátrači sa snažia vypátrať, čo sa v zámku deje. Je to vari prekliatie zámku jeho mŕtvym majiteľom? Alebo to má na svedomí záhadný muž, ktorý ich varoval, aby sa k zámku už nikdy nepriblížili?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

The Secret of Terror Castle , 1964

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajomstvo strašidelného zámku. Přihlašte se a napište ho.

Hradčiatko
29.04.2024 5 z 5

Oj, detstvo, asi najviac spomienok z celej série mám na tento diel, aj keď som ho nečítala ako prvý, ale vždy (aj keď som prečítala viac ako 20 dielov) som poctivo čítala úvod, takže keď mi teraz oči prebehli po riadkoch popisujúcich výzor a charakter hlavných hrdinov, úplne cítim mrazenie v žalúdku a veľmi by som si to chcela znova prečítať. Doporučujem pre všetkých zvedavcov staršieho školského veku, je to nádherná a pútavá séria!

Peter73
16.03.2024 4 z 5

Klasika mládežníckej literatúry, túto knižku musel čítať každý -násťročný. Čítal som ju aj ja, čo k tomu dodať? Je napísaná tak jednoducho so zreteľom na cieľovú skupinu, ale v staršom veku sa nejako stratilo to kúzlo tajomného, hrôzy a pátrania. Knihe sa nedá nič vytknúť, dej je napínavý, konanie postáv má logiku, ale nejako sa vytratil taký "fíling" z detstva. Ale to bude asi tým vekom, musím čítam niečo pre 50-nikov. Nedajte sa ale odradiť, kto to nečítal v čase povinnej školskej dochádzky poďte do toho.

DanielBrstak
08.03.2024 5 z 5

Klasika môjho destva s  úžasnou atmosférou a nečakaným finálnym rozuzlením , ktorá stojí za to aj dnes . Ešte aj teraz si pamätám, ako som sa kedysi bál , keď sa  Bob a Peter stratili v úplnej tme v zámku a v pozadí hral Modrý prízrak a keď potom Peter s Jupiterom kráčali tmavou chodbou v Hmle strachu za zvuku strašidelnej hudby démonického organistu, tak som sa triasol tak, že som knihu musel prestať čítať, aby som sa upokojil...dnes už kniha nemá taký účinok, ale stále je to to najlepšie z celej série.
Po mnohých rokoch od môjho prvého stretnutia s Tromi pátračmi si už tak nejak uvedomujem , že knihy pre mládež by nemali byť len zábavou, ale  mali by medzi riadkami obsahovať nejaké morálne posolstvo( ako napr. Anna zo Zeleného domu), tiež si myslím, že dialógy sú občas až príliš jednoduché , a je to aj trošku pritiahnuté za vlasy , ale prižmúrim nad tým oči a  dávam plný počet za tie nezabudnuteľné chvíle strachu, ktoré vo mne kedysi Robert Arthur vyvolal. 100 % .

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tajomstvo strašidelného zámku v seznamech

v Právě čtených2x