Tajný vejár přehled

Tajný vejár https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329486/bmid_tajny-vejar-tfR-329486.jpg 4 393 393

Dojímavý román nás zavedie do Číny 19. storočia. Dievčatá v Číne prechádzali drastickou zkúškou podväzovania chodidiel a ako ženy boli odsúdené žiť v izolácii. Preto sa dorozumievajú tajným písmom nu-šu, ktoré muži nepoznajú, preto hľadajú priateľku na celý život, spriaznenú dušu, svoje druhé ja, tzv. laotong. Maľujú svoje odkazy štetcom do vejárov a vyšívajú ich na hodváb. Taký je i osud Lili. Ona a jej kamarádka Snežný kvietok odchádzajú z rodnej dediny a nasledujú svojich mužov. Prvé milostné skúsenosti, postavenie v novej domácnosti, rodinné tragédie, sedliacka vzbura a hladomor, to všetko sa odráža v ich dôverných vzkazoch. Kniha nabitá lyrizmom a emóciami, ktoré prenikajú do jedného z najtajomnejších vzťahov, akým je priateľstvo medzi ženami.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Trio Publishing
Originální název:

Snow Flower and the Secret Fan , 2008


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajný vejár. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (107)

Ester59
25.04.2024 4 z 5

Velice zajímavý příběh z, pro mne neznámého, prostředí staré Číny. Přísné tradice a kruté zvyky jsou pro mne naprosto nepochopitelné. Hvězdu dolů dávám za odtažitý a suchý styl psaní. Nicméně rozhodně doporučuji a přečtu si i další knihy této autorky.

Schmetti
15.04.2024 5 z 5

Tajemství hedvábného vějíře mě zaujalo na stránkách nakladatelství Jota svým názvem, obálkou a anotací.

Jedná se o historický román odehrávající se v Číně 19. století a vypráví ho již stařičká Lilie. Prožili jsme její život od dětských let po stáří. Dozvěděla jsem se staré čínské zvyky, které byly často kruté, například podvazování chodidel u dívek, s kterým se začalo už od jejich cca 6 let. Tento proces je v knize detailně popsaný a to i péče o zmrzačené nohy, které byly pro čínské dívky a ženy nezbytné.

Uchvátilo mě přátelství mezi dívkami, tedy mezi hlavní hrdinkou Lilií a Sněžným kvítkem. Znamenaly pro sebe jako své druhé já. Tajné ženské písmo, kterým si slečny psaly vzkazy na hedvábný vějíř je velká zajímavost. A nejen to. Všechno v knize bylo strhující, hladomor, těžké časy v horách, povstání, společenské rozdíly nebo to, jak se ženy musely podřídit mužům a jeho rodinám. Všechny ty čínské zvyky a kultura jsou fascinující.

U knihy jsem několikrát brečela, nešlo to jinak. Prožívala jsem se všemi jejich strasti i radosti.

Obdivuji autorku, jejíž část rodiny pochází z Číny, protože se vydala do těchto odlehlých, opuštěných vesnic v Číně. Mluvila s místními lidmi a s těmi, kteří se profesionálně zabývají písmem nu-šu a podobně.

Najdete mě na:
IG: @terischmetti_books
Blog: http://blumensprache.hikaru.cz/


sporran
08.03.2024 4 z 5

Velmi zajímavá a čtivá kniha o dávných čínských tradicích, často krutých a absurdních a přesto úzkostně dodržovaných, chápání vztahů, rolí mužů a žen. Líbí se mi autorčin styl psaní i její zápal pro toto téma.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (30. týden)

21.07.2019


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Tajný vejár v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených531x
ve Čtenářské výzvě74x
v Doporučených58x
v Knihotéce220x
v Chystám se číst482x
v Chci si koupit75x
v dalších seznamech3x