Tajný deník Marie Antoinetty přehled

Tajný deník Marie Antoinetty https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1967/tajny-denik-marie-anoinetty-1967.jpg 4 54 54

Představme si, že při odchodu do popravčí káry zanechala Marie Antoinetta ve své vězeňské cele deník, v němž vypráví příběh svého života: naivní dívenka přichází na velkolepý francouzský dvůr, aby se provdala za těžkopádného dauphina. Nespokojenost z manželského svazku vyvažuje extravagancemi, nad nimiž žasne i dekadentní pařížská šlechta. Byla ale Marie Antoinetta skutečně jen symbolem zhýralosti? Carolly Erickson se pokusila nahlédnout na život neblaze proslulé královny z opačného úhlu, ve fiktivním Antoinettině deníku. Na jeho stránkách se objevuje milostná aféra se švédským diplomatem hrabětem Fersenem, jenž pro královninu záchranu riskoval život, společně s královskou rodinou prožíváme hrůzu krvavé noci, kdy do paláce vtrhla vraždící lůza, nechybí ani zmařený pokus o útěk z Francie, zatčení a pochmurné měsíce drsného vězení, královnino zoufalství z manželovy popravy, hrozná chvíle, kdy jí věznitelé vyrvali z náručí syna, jehož pak už nikdy neviděla... Autorce se podařilo skvěle vystihnout královninu povahu, její tužby, naděje, obavy, utrpení. Se zatajeným dechem sledujeme, jak se odvíjí pozoruhodný, událostmi nabitý osud Marie Antoinetty od dospívání, kdy si za trest začala psát deník, až po poslední dny života, kdy v cele očekávala den, kdy na její krk dopadne ostří gilotiny.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Domino

The Hidden Diary of Marie Antoinette , 2005

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajný deník Marie Antoinetty. Přihlašte se a napište ho.

simca9342
31.12.2023 5 z 5

"Z pravěku"
Zápisky jedné z nejznámějších panovnic za francouzské revoluce .
Jak její příběh končí jistě víme.
Ale nějaké podrobnosti z jejího života, vztah s manželem a narození syna , důvod proč byla sťata nám zůstaly utajeny. V tomto fiktivním deníku se čtenářům historických příběhů otevírá pohled na život na francouzském dvoře a následně v zajetí.

Jája92
18.07.2020 5 z 5

Smyšlený příběh o jedné z nejznámějších žen v historii.

Leonor
08.07.2018 1 z 5

Nelíbí se mi, jak autorka nakládá s historickými fakty a charaktery. Samozřejmě, že historický román dává velké možnosti smyšlených scén a dialogů, ale přece není možné zcela pozměnit běh událostí a povahy postav. Jistě, Marie Antoinetta je jednou z nejkontroverznějších postav historie, nicméně její vylíčení v tomto románu neodpovídá té opravdové ani v těch nejzákladnějších bodech.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tajný deník Marie Antoinetty v seznamech

v Právě čtených2x