Tajemství plzeňských kopců přehled

Tajemství plzeňských kopců https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207944/bmid_tajemstvi-plzenskych-kopcu-207944.jpg 5 5 5

Jan Hajšman. Publicista a historik Jan Hajšman podrobně popisuje všechny vrcholy, kopce, kopečky a haldy v okolí města. Kromě tří nejznámějších (Krkavec, Chlum a Radyně) přibližuje dalších téměř osm desítek kopců. Publikace je bohatě doplněna současnými i historickými snímky a mapkami, popisuje historii i současnost kopců, možnosti přístupu a kvalitu rozhledu vč. panoramatických snímků s popisy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemství plzeňských kopců. Přihlašte se a napište ho.

PavelKrnak
21.10.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka.
Něco mezi průvodcem, sbírkou pověstí a dalších rozličných zajímavostí, faktů a tipů.
Objevil jsem pár malých chybek, ale není jistě na místě autorovi dvě tři malé nepřesnosti vyčítat, vzhledem k obrovskému a nevšednímu úsilí, jehož musel jistě vynaložit při tvorbě této knihy.
Najdeme zde vyčerpávající popis a všemožné informace z mnoha zdrojů ke všem kopcům do vzdálenosti přibližně 15 km od centra Plzně, doplněné mnoha fotografiemi včetně panoramatických výhledů. Nechybí ani přehledná mapka.
Všem výletníkům i milovníkům tohoto místního regionu vřele doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tajemství plzeňských kopců v seznamech