Svedectvá tiel přehled

Svedectvá tiel
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387196/bmid_svedectva-tiel-1VR-387196.jpg 4 1064 1064

Som Jude Fontainová a pred tromi rokmi som zmizla bez stopy. Môj prípad sa nedoriešil, a kým naň v archíve sadal prach, snažila som sa prežiť nepochopiteľný zvrat osudu – vlastný únos šialencom, ktorý ma týral v pustom dome na okraji zamrznutého Minneapolisu. Bola som odrezaná od sveta, zvukov, slnka, ľudí, a aby som dokázala predvídať konanie svojho väzniteľa, učila som sa v ňom čítať. Každý výraz, pohľad, jemné gesto, úškrn – vo všetkom sa skrývali významy, ktoré mi pomohli prežiť. Navždy ma zmenili. Už nedokážem vidieť len tvár, vidím jej príbeh. Jude Fontainovej sa podarí utiecť vďaka pravidelným výpadkom elektriny, ktoré už niekoľko mesiacov sužujú Minneapolis. No život na slobode ju mätie a jej novonadobudnutá schopnosť čítať ľudí ju aj iných často privádza do rozpakov. Nič nie je ako predtým. Je sama, prehnane vnímavá, trápi ju štokholmský syndróm, klaustrofóbia a takmer nulové vyhliadky na normálnu budúcnosť. Túži po jedinom – vrátiť sa na oddelenie vrážd a zamestnať si hlavu. Podarí sa jej to a hoci jej nový partner Uriah Ashby ju otvorene považuje za blázna, pracujú spolu na prípade nezvestných mladých dievčat. Všetko nasvedčuje tomu, že si samy siahli na život, a predsa čosi nesedí. Ozývajú sa ich zúfalé matky, dejú sa čudné veci, spletajú sa nepravdepodobné nitky... a k tomu všetkému Jude aj Uriaha dobieha vlastná minulosť.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

The Body Reader , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svedectvá tiel. Přihlašte se a napište ho.

Mindy
29.05.2024 3 z 5

Mně to přišlo celé strašně přitažené za vlasy. Že Jude dokázala po třech letech utéct svému vězniteli (a přitom ho zabít) - budiž. Ale téměř okamžitý návrat k práci policistky? Když opomenu psychickou stránku, tak co ta fyzická? Ale ona to zvládla, zmiňovány jsou pouze její bílé vlasy. Nedořešena je linka se správcem Willem, proč chodil k ní do bytu? Nebo smrt její matky - byla omylem zastřelena (svým synem!) - nehody se prostě stávají? To jako vážně? A ten uspěchaný, až odfláknutý konec! Čtu tady ty nadšené komentáře a žasnu, za mě tedy průměr.

PolBara
12.12.2023 4 z 5

Knížka se četla dobře, bavila mě. Zaujal mě především návrat Jude do běžného života a její vyrovnání se s minulostí. Určitě si přečtu další díly série.

matogeminimato
22.11.2023 4 z 5

Judie Fontainová po troch rokoch utečie z cely menšej ako je obyčajná posteľ. Pri úteku zabije svojho trízniteľa ktorý ju týral nielen fyzicky, ale aj psychicky. No tu jej príbeh iba začína, pretože zistí, že svet vonku pre ňu už nie je príjemným miestom aké si pamätala pred únosom.

10 právě čtených knih podle uživatelů (září)

14.09.2018

Knižní novinky (16. - 29. července)

16.07.2018

“Jenže laskavost je vlastnost, ktorou nemůžeme pozbýt.” Soustředěně se zamračila. “Možná je to jedna z nejdůležitějších součástí lidskosti. Třeba je mnohem důležitější než láska.”

Člověka rozhodí, když zjistí, jak nás tvarují temné stránky našich životů.

Laskavost je možná ten nejdůležitejší povahový rys, jaký člověk může mít.

Kniha Svedectvá tiel v seznamech

v Právě čtených13x