Tajemství císařovniny krásy přehled

Tajemství císařovniny krásy
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104522/bmid_tajemstvi-cisarovniny-krasy-104522.jpg 4 11 11

Autorka se nechala inspirovat životním stylem císařovny Alžběty, ve kterém hledá návod na využití přírodních prostředků pro krásu a štíhlou linii. Jako velká obdivovatelka rakouské císařovny Alžběty (Sisi) pátrala v historických archívech a zajímala se o její soukromý život, denní rozvrh a tajné recepty pro udržení krásy. Své objevy porovnává se současnou lékařskou praxí. K přiblížení atmosféry a doby, ve které Sisi žila, slouží mnoho historických reálií utříděných do kapitol v úvodu knihy.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Brána

Sisis kaiserliches Schönheits - und Gesundheitsbuch

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemství císařovniny krásy. Přihlašte se a napište ho.

jalca
13.07.2022 4 z 5

Při čtení této knihy jsem Sisi litovala. Hladověla, absolvovala několikahodinové pochody a často měla deprese. Jenže v té době nemohla jít k výživovému poradci ani psychologovi, kde by jí možná pomohli. Asi by byla šťastnější v modernější době.

Aghatte
12.06.2022 3 z 5

Nejsem císařovnou nijak fascinována a popravdě mi ani nepřijde extra krásná.
Má příliš "sešlapaná ramena" a absenci klíčních kostí :-))
Knížečky o kráse a kondici císařovny se mi dostaly do ruky náhodou, přečetla jsem je a mohu ji jen litovat.
Tato se mi líbila více než "Kondiční a dietní program", nicméně je to jen takový laskavý nicneříkající štěk. Zajímavé byly recepty v poslední části knihy, takové obyčejné, lidové a jednoduché, ale nevěřím, že něco z toho ona kdy jedla.
Nedozvěděla jsem se, v čem plavala, co měla za úbor do vody, a naopak jsem poznala vynálezce legín. Knihu bych jako prostředek k udržení kondice rozhodně nedoporučila, pokud tedy nechcete skončit se dnou, revmatismem, otoky celého těla, bez zubů, bez lásky, bez sexu a v depresi.
Zuby měla zničené od neustálého drbání citronem a sodou, ale to tenkrát nemohla tušit, že si tím škodí. Její 3 hodinové česání a celodenní mytí vlasů... Musela jsem se smát, když při 8 hodinovém trysku přes hory musela její družina tahat vše, co z ní odpadlo a ještě jí u toho předčítat.... Divím se, že ji nezavraždil někdo mnohem dříve.
Chudák holka.

Knihomolka627
12.08.2020 5 z 5

Kniha je velmi naučná a zajímavá.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tajemství císařovniny krásy v seznamech

Sisi, císařovna Alžběta Bavorská, 1837–1898 péče o tělo

2001  75%Tajemství císařovniny krásy