Tajemné zrcátko a jiné japonské pohádky přehled

Tajemné zrcátko a jiné japonské pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250603/bmid_tajemne-zrcatko-a-jine-japonske-poh-5yB-250603.jpg 5 2 2

Kniha obsahuje staré národní pohádky z Japonska. Dokazují, kolik smyslů pro krásu měl už od pradávna japonský lid.- Také obrázky jsou kresleny pod vlivem znamenitých starých malířu japonských, jako byl Hokusai, Utamaro, Hirošige a jiní. Kniha obsahuje povídky: Tajemné zrcátko, kouzelný vějíř, obrázek na váze, lampion a vějíř, tři sestry, šibal Kichigo, závistivý soused, opice a mořský pavouk, trpaslíček Issum-bo.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemné zrcátko a jiné japonské pohádky. Přihlašte se a napište ho.

DádazPrahy
03.12.2022 5 z 5

Jedním slovem - krásné! Jsem moc ráda, že se mi tento útlý sešitek z roku 1942 dostal do ruky. Japonské pohádky jsou úplně jiné, než na jaké jsme zvyklí v našem kulturním prostředí, ale určitě zajímavé i poučné. Nejvíce se mi líbila úvodní pohádka "Tajemné zrcátko", dále pohádky "Lampion a vějíř" a "Tři sestry". Doporučuji všem, kdo mají rádi pohádky a japonskou kulturu - knížečka určitě potěší, je i vhodně doplněna černobílými ilustracemi v japonském stylu.

MartiusGray
14.11.2020 4 z 5

Kniha má v sobě poučné japonské pohádky na téma pravdy, lásky a že zlost, lži bývají potrestány, byly to příběhy které jsem jinde nikde nečetl a určitě by byly aj vhodné pro děti. Jsou krátké, s jasně poučným koncem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tajemné zrcátko a jiné japonské pohádky v seznamech

Petr Denk (p)
česká, 1902 - 1955