Tajemná úmrtí v českých zemích přehled

Tajemná úmrtí v českých zemích https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422903/bmid_tajemna-umrti-v-ceskych-zemich-Ffl-422903.jpg 4 4 4

Kniha se věnuje nejvýznamnějším vraždám a smrtím, které dosud nebyly objasněny, nebo nad nimi stále visí spousta otazníků. Je tvořena z 12 samostatných kapitol, z nichž každá se věnuje jedné postavě našich dějin. Chtěl skutečně Boleslav smrt svého bratra, svatého Václava? Komu byli trnem v oku husitští vojevůdci Jan Žižka a Prokop Holý? A kdo mohl stát za atentátem na Františka Ferdinanda d´Este? Navíc i jeho žena Žofie, která se nesměla oficiálních akcí zúčastňovat, s ním zrovna v tu dobu byla ve voze… Autorovy úvahy nad těmito ošemetnými otázkami přicházejí se zajímavým vysvětlením. Ukazují na nesrovnalosti a detaily, které nutně vytvářejí pochybnosti. Poutavě popisuje jednotlivé události odlišné od klasického výkladu dějin. Při čtení vás okamžitě vtáhne do děje a budete mít pocit, jako byste se přímo účastnili těchto zlomových okamžiků našich dějin.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemná úmrtí v českých zemích. Přihlašte se a napište ho.

666Jitka
25.09.2022 4 z 5

Autor rozpitvává, jak už napovídá název knihy, úmrtí významných postav českých dějin, která jsou opředena tajemstvími a není jednoznačné, že musí být vše tak, jak nám servírují historici. Autor sám stále podotýká, že jde o jeho osobní názory a mně se zdají být jeho závěry často uvěřitelnější než ty, které jsou všeobecně přijímané za historickou skutečnost. Holý fakt je, že o spoustě dějinných událostí můžeme polemizovat, ale už jenom těžko zjistíme, jak se vše fakticky odehrálo.

Iki1
22.07.2020 4 z 5

Autor zpracoval úmrtí či vraždy významných historických osobností ze svého subjektivního pohledu, což já osobně hodnotím velmi dobře. Také použitý jazyk je velmi srozumitelný. Leccos by se slušelo doplnit, ale i tak je tato publikace hodně zdařilá.

Knižní novinky (42. týden)

14.10.2019

Kniha Tajemná úmrtí v českých zemích v seznamech

v dalších seznamech1x

úmrtí