Synové a vojáci přehled

Synové a vojáci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400390/bmid_synove-a-vojaci-fZu-400390.jpg 5 28 28

"Neznámý příběh Židů, kteří unikli nacistům a vrátili se bojovat proti Hitlerovi" Psal se rok 1942, když americká vláda nasadila do boje proti nacistickému Německu dva tisíce vojáků židovského původu. Speciálně trénovaní vojáci, známí jako Ritchie Boys, využívali znalost němčiny k efektivním výslechům a špionážní činnosti. Zkušený a oceňovaný novinář Bruce Henderson přináší na základě rozhovorů s těmito válečnými veterány poutavý, a především v mnoha ohledech nový pohled na události druhé světové války.... celý text

Válečné Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Vyšehrad

Sons and Soldiers: The Untold Story of the Jews Who Escaped the Nazis and Returned with the U.S. Army to Fight Hitler , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Synové a vojáci. Přihlašte se a napište ho.

SumýšIrena
07.01.2024 5 z 5

Nevěděla jsem, že tito úžasní muži existovali. Možná by ve výuce dějepisu měly osnovy věnovat více místa takovým hrdinům než australophitecovi. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách a při bitvě v Ardenách jsem byla ztracená úplně, ale i tak dávám plný počet *.

simca9342
10.03.2023 5 z 5

Věděli jste , že existovali židovští vojáci nasazení na výcvik a výslech německých zajatců a v neposlední řadě byli s britskými vojsky u osvobození táborů?
Tohle je jejich příběh.
Stephan, Martin nebo Werner. Dětství jim narušila válka, donutila je se podřídit, ale také vzdát se rodiny a odjet vlakem do Ameriky. Co tam?
Jednotlivé příběhy se místy propojují, i když se kluci vzájemně neznají, pokračují dospělosti na jejich věk s ohledem na dobu více než vyspělou a příchodem do Marylandu a výcvikového tábora Ritchie to ani zdaleka nekončí...

Wolfka
27.02.2023 5 z 5

Škoda toho přeskakování v časových úsecích. Jinak asi nemám co vytknout. Vybrány zajímavé osudy vojáků "ritchie boys", i když samozřejmě každý z těch zbylých 2000 by měl určitě zajímavý životní příběh. Velmi jiné nahlédnutí do druhé světové války, za mě povedené.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Synové a vojáci v seznamech

v Právě čtených2x

Židé druhá světová válka (1939–1945)

Autorovy knížky

2019  93%Synové a vojáci