Syn prérie přehled

Syn prérie https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359681/bmid_syn-prerie-tah-359681.jpg 4 10 10

Náčelník Siouxů Zpívající šíp dobojoval a jeho kmen také. Běloši zvítězili a životní cesta Hokoty a jeho bílého bratra se rozdělila. Rudoch se ale osvobodí z otroctví na plantáži Toma Garlanda a jeho bratr, "bílý indián" mezitím odkládá orlí pera a vrací se do světa civilizovaných lidí. Jejich cesty se však mají znovu setkat.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Toužimský & Moravec

Præriens søn , 1949

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Syn prérie. Přihlašte se a napište ho.

minirock
20.07.2022 4 z 5

Druhý díl příběhu o přátelství bílého a rudého muže, zaměřené tentokrát spíše na osudy mladého Hokoty, syna náčelníka Zpívajícího šípu. Poté co se Hokota osvobodil z otroctví, podniká dlouhou cestu ke svému kmeni. Tam je ale konfrontován s tragickou skutečností, jeho lidé živoří, muži podléhají pití ohnivé vody a mladí už neznají zvyky svých předků. Přesto se Hokotovi podaří několik dávných přátel přesvědčit, odchází z rezervace do hor, sjednotí znesvářené kmeny a začíná válku proti bílým uchvatitelům. Kniha se mi líbila ale celkové na mě působila jako nějaké zkrácené zestručněné vydání, Hokotův příběh by si zasloužil lepší zpracování.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Syn prérie v seznamech

v dalších seznamech1x