Symposion přehled

Symposion https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191447/mid_symposion-zO6-191447.jpg 4 156 156

Platon se představuje jako výjimečně nadaný vypravěč, který dokázal pomocí mnoha drobných detailů zobrazit svůj filozofický pohled na lásku ve všech jejích nuancích i záludnostech a který proto zvolil nanejvýš vhodné prostředí, prostředí přátelského setkání u vína, prostředí symposia.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Symposion. Přihlašte se a napište ho.

Eillen
08.01.2023 5 z 5

Další s antických knih, ke které jsem se dostala kvůli studiím. Tentokrát jsem zvolila formu audio knihy a rozhodně musím přiznat, že pro mne je u tohoto typu textů audiokniha přínosem. Emoce v hlasech předčítajících pomáhají text lépe pochopit a zpracovat (ne, že by to bez toho bylo nemožné - jen takto je to prostě snazší).

HanzKaufmann
29.05.2021 5 z 5

Pripadal jsem si jako bych na hostine sedel s nimi, tak skvele byla atmosfera vylicena.
Pocity jake jsem u cteni mel, prijemne nebyly.
Se zatnutyma zubama jsem cetl o tom jak parta homosexualu vymyslela to ze mladym chlapcum bude ke cti, kdyz je budou uspokojovat.
Odmenou za jejich podlezani a ponizovani jim budou napr: funkce v uradech, armade nebo spolecensky kredit.

Defakto kazdy chlapec ktery neco chtel v kariere dosahnout, tak se musel stat dobrym muzskym prostitutem.
To mi prijde na pozvraceni.
Myslim ze po zasluze velke recko a jejich kultura zanikla.
Tohle nemohlo vydrzet dlouho.

Myslim ze meli moc volnyho casu, oddavali se odpocivani, pitkam a temto nechutnym praktikam.
K jejich skode vedli malo valek, do techhle extremu, verim ze by to jinak nedoslo.

Moje osobni pocity z knihy musim oddelit od vecneho hodnoceni.
Kniha Vas dobre zasveti do deju a praktik te doby, zaslouzi si pres vsechny ty nechutnosti plnej pocet.

toolmipe
19.09.2020 5 z 5

Osobně jej považuji za nejkrásnější z Platónových dialogů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Symposion v seznamech

v Právě čtených3x