Svoboda a vlastnictví a jiné eseje přehled

Svoboda a vlastnictví a jiné eseje https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356136/mid_svoboda-a-vlastnictvi-a-jine-eseje-wGh-356136.png 5 2 2

V této předkládané útlé knížce se můžete seznámit se známým esejem Svoboda a vlastnictví, v kterém von Mises ukazuje, že soukromé vlastnictví je nezbytným předpokladem pro osobní svobodu. Dále pak s esejem Střet skupinových zájmů, kde von Mises podrobil kritice filosofií nesmiřitelného konfliktu mezi zájmovými skupinami, a který ukazuje, že může být oprávněně považován za jednoho ze zakladatelů teorie veřejné volby. Knihu ještě doplňují méně známé eseje Mýtus selhání kapitalismu a Karl Menger a Rakouská ekonomická škola. Konečně je zde von Misesova bibliografie v češtině.... celý text

Literatura naučná Ekonomie a obchod Filozofie
Vydáno: , Bawerk

Liberty and Property

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svoboda a vlastnictví a jiné eseje. Přihlašte se a napište ho.

VHanka
11.04.2024 5 z 5

Výtečný soubor několik esejů od jednoho z největších ekonomů 20. století. Autor obhajuje svobodu soukromého vlastnictví jakožto základní předpoklad pro dosažení prosperity a rozvoje společnosti. Bez soukromého vlastnictví není možná prosperita a svoboda společnosti. Dále kritizuje teorii třídního střetu a ukazuje, že k blahobytu vede spolupráce a nikoliv střet.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Svoboda a vlastnictví a jiné eseje v seznamech

Autoři knihy

Hynek Řihák