Švihadlo přehled

Švihadlo https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41515/bmid_svihadlo-q2d-41515.jpg 4 44 44

Sevřený, lakonický styl moderní prózy Švihadlo zcela přesně odpovídá i hlavnímu tématu, ke kterému se finský spisovatel Juha Seppälä vrací téměř pravidelně. Snaží se postihnout či zachytit hlavního hrdinu v okamžiku, kdy začíná propadat do stavu tísně, beznaděje či deprese. Jeho mysl zachvacuje pocit absolutního zmaru. Hledá východisko v bezvýchodnosti a nalézá řešení v neřešitelném. Švihadlo patří k nejpozoruhodnějšímu, co současná evropská prozaická tvorba může vnímavému čtenáři, jenž se zajímá o aktuální civilizační problémy této epochy, nabídnout.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Volvox Globator

Hyppynaru , 1990

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Švihadlo. Přihlašte se a napište ho.

derrry
30.10.2020 5 z 5

Severská deprese v neředěné formě. Jeden učitel na cestě nikam a s odhodláním, co nepřipustí cestu zpět. Jinak to nemohlo dopadnout, ale je to síla.
Všichni detektivkáři se můžou jít vycpat.

Terisek99
08.09.2020 3 z 5

Kniha nebyla špatná.

Alex_Jura
05.12.2018 5 z 5

Geniální. Autor nepotřebuje 500 stránek, aby vás totálně odrovnal a zmrazil. Četla jsem ji 2x - podruhé jen proto, abych si ověřila, že je taková, jaká se mi jevila po prvním dočtení. Je. A eště vo kus lepší.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Švihadlo v seznamech

v dalších seznamech2x

deprese finská literatura ze života novely

Juha Seppälä
finská, 1956