Světlonoš přehled

Světlonoš
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14852/svetlonos-14852.jpg 4 77 77

Vampýří sága série

< 2. díl

Když se angostincké hordy přeženou přes jižní hranice Vysočiny, bandita Jaryk Maisl a jeho přítel, kouzelník a bard Owen Odell se ocitnul v zemi, která zoufale potřebuje hrdiny. Vetřelci nemají úctu k osobám ani místům, ukradnou a zničí vše, co jim stojí v cestě. V jejich šlépějích je vypuštěno převeliké zlo, když šílený nekromant přivede zpět do položivota tisíciletí mrtvé vampýří krále. Jedině Maisl má odvahu postavit se Angoistinům i nemrtvým: Brzy je oslavován jako postava z mýtů, bájný Světlonoš, jenž přišel, aby opět zachránil svůj lid. Ale jenom jediná osoba Maisla skutečně zná – Odell si pamatuje, že nyní slavný bandita býval zlodějem a záletníkem, který by vám klidně uřízl měšec či podřízl hrdlo kvůli večeři. Jak se blíží závěrečná bitva a ukáže se podivné zjevení, Odell přemýšlí, který ze dvou Maiselů zvítězí – sobecký zloděj, či zachránce svého lidu, Světlonoš.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Perseus

Morningstar , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Světlonoš. Přihlašte se a napište ho.

MilanKop
17.05.2024 4 z 5

Volné pokračování první dílu, ale na první díl to ani zdaleka nemělo. Konec celkový dojem vylepšil.

Gindolfin
16.10.2022 3 z 5

Obecně, je to dobrá kniha. Ale Gemmell uměl psát o dost lépe. Tohle není jeho nejlepší dílo.

n.ezn.amy
08.03.2021 4 z 5

Když angostinské hordy přepadnou Vysočinu a v jejích stopách kráčí šílený nekromant, který vyvolává nemrtvé a na svět se vrací upíři, tak se i z banditů a zlodějů mohou stát hrdinové, kteří se postaví do čela utiskovaných. Ovšem charakter se těžko mění a v závěrečné bitvě se ukáže zda zvítězí povaha zloděje a násilníka či hrdiny, který je ochoten se obětovat pro ostatní? Styl a téma je příznačný pro Gemmella, ovšem příběh je stále hodně čtivý a napínavý. Ovšem je to hodně subjektivní názor, protože osobně mám fantasy obecně moc rád.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Světlonoš v seznamech

v Právě čtených1x