Svetlo severu přehled

Svetlo severu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423443/mid_svetlo-severu-hcF-423443.jpg 4 30 30

Henry Page je vydavateľom regionálnych novín „Svetlo severu“. Tieto noviny vydáva jeho rodina už 5 generácií a on je hrdý na ich serióznosť. Bohužiaľ, ich región padne, z dôvodu stavebného rozmachu, do oblasti záujmu bezohľadného vydavateľského trustu, ktorý chce jeho noviny kúpiť alebo zničiť.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tranoscius

The Northern Light , 1958

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svetlo severu. Přihlašte se a napište ho.

ibáG
16.09.2022 3 z 5

Moje druhá kniha od tohoto autora. Ta první byla Hrad mistra kloboučníka.

Světlo severu se mi nelíbilo tolik. Psychologie postav dobrá, námět zajímavý, ale nedosahuje kvalit výše uvedené knihy. Není tam taková hloubka a živost. Jakoby to snad ani nepsal Cronin. Takové trochu předvídatelné. Ale rozhodně stojí za přečtení! Jde pochopitelně o to, s čím srovnávám. Otázka, zda je to dobré - srovnávat. Nechci se opět strefovat do současné beletrie, která je pro mě většinou jak Rumburak čili II. kategorie. Proti ní je toto Vigo čili I. kategorie.

Téma knihy je adaptovatelné do jakéhokoliv údobí.

kh1989
05.01.2021 3 z 5

V minulosti jako dnes. Ničeho se neštítí. Tato kniha skončila tragicky. Hlavnímu hrdinovi jsem fandila. Byl čestný a věřil v sebe i v lidi, že ho podrží. Stalo se tak, ale to, co přišlo poté, to ustát nešlo. Dávám tři hvězdičky. Možná si ji za třicet let znovu přečtu a opět budu porovnávat.

DeepSea21
18.12.2019 4 z 5

Dobrá kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Svetlo severu v seznamech

v Právě čtených1x