Svět slovanských bohů a démonů přehled

Svět slovanských bohů a démonů https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139103/bmid_svet-slovanskych-bohu-a-demonu-krC-139103.jpg 5 53 53

Kniha vychází ze současných poznatků různých vědních oborů - historie, archeologie, jazykovědy, etnografie a srovnávací mytologie.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svět slovanských bohů a démonů. Přihlašte se a napište ho.

LordByron
13.12.2023 4 z 5

Fantastická a vyčerpávajúco podrobná knižka.
Lepšia na túto tému asi nie je.

Ivan53
17.07.2022 5 z 5

Na česko-slovenskom trhu asi niet lepšej knihy, ktorá by tak obsiahlo (a zároveň nie príliš rozsiahlo) oboznamovala čitateľa so slovanskými Bohmi, vílami, čarami, zvykmi, vzťahom k prírode, či predstavami o vzniku sveta a človeka. Kniha má čo povedať i dnešnému pokoleniu. A nepochybne ide o výbornú knihu na začiatok, ak sa človek s vierou svojich Predkov ešte iba oboznamuje.

Nie tak zložitým jazykom je písaná druhá výborná kniha Bohov dávných Slovanů.

MichalPuchovsky
28.06.2020 5 z 5

Ideálny štart pre všetkých záujemcov o predkresťanské náboženstvo starých Slovanov. Len sa treba pripraviť na vedecký jazyk, pretože Váně napísal knihu ako odborný úvod.

Zatím zde není žádná související novinka.

Jak právem vytýkal akademik B. A. Rybakov, marxisticky orientovaná literatura problematiku tradičních náboženských představ Slovanů dříve buď podceňovala, nebo zjednodušovala.

Kniha Svět slovanských bohů a démonů v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech4x