Svedectvá přehled

Svedectvá
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468356/bmid_svedectva-vG0-468356.jpg 4 548 548

Dejiny sa neopakujú, ale rýmujú. Keď v roku 1985 Margaret Atwood vydala román Príbeh služobníčky, kniha vzbudila zaslúžený ohlas, ktorý neutíchol viac-menej dodnes. Aj jeho pokračovanie Svedectvá vzbudilo veľký záujem čitateľov aj kritikov – autorka zaň dostala Bookerovu cenu. Dej románu sa odohráva pätnásť rokov po udalostiach opísaných v Príbehu služobníčky a jeho rozprávačkami sú prominentná predstaviteľka gileádskeho režimu a dve dospievajúce dievčatá žijúce v odlišných svetoch – Agnes z Gileádu a Daisy z Kanady. Prostredníctvom ich svedectiev sa pred čitateľom odvíja svet teokratickej diktatúry, v ktorej ženy a ľudské práva neznamenajú vôbec nič.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Slovart (SK)

The Testaments , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svedectvá. Přihlašte se a napište ho.

Johny_H.
19.05.2024 5 z 5

Tento svět je opravdu zajímavý a moc dobře napsán. Velice zajímavá myšlenka psát s pohledu tří osob díky kterému se opět dozvíme více z fungování Gileádu. Jedná výtka je že ani jedna postava není muž. Bylo by zajímavé sledovat život v Gileádu s pohledu muže.

schmell
20.03.2024 5 z 5

Super pokračování. Ve Svědectví pokračuje příběh postav z Příběhu služebnice a dozvídáme se i jejich konečné osudy. Objevují se zde i zajímavé nové postavy. Rozšiřují se zde informace o samotném vzniku Gileádu a celkový pohled na jeho fungování. A také jak na Gileád nahlížejí v ostatních zemích (především v Kanadě).

Jsem rád, že jsem měl možnost číst Příběh služebnice a Svědectví krátce po sobě. Nezávidím lidem, kteří museli na pokračování čekat 34 let

Andrea864
05.03.2024 5 z 5

Výborný druhý díl, který byl možná ještě lepší, než díl první Příběh služebnice. Díky pohledu tří hlavních hrdinek je zde možno nahlédnout víc pod pokličku fungování státu Gileád. Doporučuji.

Kniha roku 2020 je vyhlášena!

15.10.2020

Knižní novinky (22. týden)

25.05.2020

Ocenění knihy (4)

2020 - Audiokniha roku (Nejlepší kniha – vícehlasá četba (OneHotBook))
2020 - Kniha roku - Čtení tě mění (Sci-fi a fantasy)
2019 - Booker Prize
2019 - Goodreads Choice Awards (Best Fiction)

Kniha Svedectvá v seznamech

v Právě čtených3x