Svatý Martin přehled

Svatý Martin https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493380/bmid_svaty-martin-jot-493380.jpg 5 4 4

Celým vyprávěním prochází nitka křesťanského učení a zvěst o nekonečné Boží dobrotě a lásce. I Martin měl své slabosti, dovedl ale druhým ukázat sílu modlitby a krásu křesťanského života pod Božím vedením. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svatý Martin. Přihlašte se a napište ho.

mirka0586
30.11.2023 5 z 5

Moc se mi kniha líbí...

Bonda
12.11.2023 3 z 5

Líbí se mi princip knihy: v každé kapitole ze života Martina je zmíněná nějaká hodnota (poznání, pokora, přátelství, schopnost uznat chybu, zastat se slabšího...) a na konci knihy je pak kratičká modlitba vztahující se k dané hodnotě plus ještě podnět pro dítě k zamyšlení a skutku (např. za kapitolou o rodičích: Máš rád své rodiče? Řekni jim to ještě dnes.). Tyto části působí svěže a přirozeně, provázání s příběhy je promyšlené. Nezdá se mi mechanické nebo povrchní. Ovšem je tu i háček. Kniha předkládá jako automatickou a správnou věc, že Martin šířil křesťanství příkazy a silou, např. nechává bořit pohanské chrámy proti vůli těch, kteří je postavili či používají. Dle zobrazených příhod nesouhlasil pouze s tím, aby byli lidé pro své názory usmrcováni (pokud jde o křesťany). Špatně stravitelná je pro mě kapitola, v níž Martin prosadí poražení živé borovice, kterou pohani uctívají jako posvátný strom. Kniha zkrátka zcela nezastírá násilné praktiky christianizace. Vlastně nevím, jestli je to slabina nebo naopak paradoxní přednost knihy. U starších dětí asi dobré k diskuzi a poučení. U mladších bych se asi bála zmatení hodnot. Jakou cenu má život stromu? Jakou cenu má svobodná volba víry? V této knize se o těchto hodnotách děti moc nedozví.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Svatý Martin v seznamech

v dalších seznamech1x