Superman: Mír na Zemi přehled

Superman: Mír na Zemi https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412246/bmid_superman-mir-na-zemi-2ke-412246.jpg 4 29 29

Legendární kreslíř Alex Ross v luxusní obří publikaci! Velký malíř si nic menšího nezaslouží! Po Lize je tu další kniha, ve které si můžete vychutnat Rossovu malbu – a tentokrát je jejím hrdinou sám Superman! Rozhodl se jen nezachraňovat, ale pomoci celé Zemi a ukončit světový hlad. Jenže to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Na některé problémy ani Superman nestačí.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

Superman: Peace on Earth , 1998

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Superman: Mír na Zemi. Přihlašte se a napište ho.

Hor89
07.01.2023 3 z 5

Komiksová jednohubka v obřím formátu. Na komiksu okamžitě zaujme nádherná detailní kresba Alexe Rosse, která ve velkém formátu ještě více vynikne - vůbec by mi nevadilo kdyby všechny Rossovy komiksy vycházely ve větších formátech. Scénář je na tom bohužel hůř. Hlavní myšlenka komiksu je sice zajímavá, ale samotné provedení už moc povedené není.

dexterman
10.12.2022 4 z 5

Hezky napsáno . Dobrý námět na příběh . Ještě lépe však nakresleno . Škoda jen že to uteče takhle rychle a není to delší . Kresbě nemám co vytknout . Alex se tady opravdu vyřádil . Nicméně musím říct a to nevím zda je dobře či ne , že Supermanova Idea v tomto příběhu byla moc odvážná i na samotného Supermana.

Ivan Kučera
01.06.2021 4 z 5

„Problém jsou lidi.“ Superman je veľký a taký musí byť aj jeho komiks. Spolu s JLA: Svoboda a spravedlnost („náhodou“ od rovnakého dua Dini/Ross) jeden z najväčších (nie najhrubších) komiksov na našom trhu. Samozrejme, väčší neznamená lepší. Toto každopádne maľoval neskutočný Alex Ross (ďalej napr. Zázraky alebo Království tvé). Alex je vo svete komiksu fenomén. Jeho výtvarná stránka rafinovane stiera hranice medzi bežným komiksom a obrazovým románom. Jeho výtvarné práce sú neskutočné, v podstate až, ehm, nadkomiksové. Niekto možno povie, že Superman: Mír na Zemi ponúka úchvatné obrazy, ale scenár je slabý. No mne sa ohromne páčil aj ten. V tej svojej obyčajnosti (osievanie) je to poctivá, ľudská nádhera. Oceňujem realističnosť, že nič nie je také jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať a hoci by Superman vyriešil problémy s celosvetovým hladomorom, naráža na to, že niektorí ľudia sú proste svine a nie sú ochotní začať premýšľať. Čo je myšlienka, ktorá určite poteší každého mizantropa. Nedostatok akcie mi nielenže nevadil, ale som si ho dokonca vychutnal. Teoreticky sa komiks dá prelistovať za pár minút, ale bol by to hriech. Maľbou sa treba kochať a vychutnávať si nie že každú stranu, ale každý detail.

Knižní novinky (26. týden)

23.06.2019

Kniha Superman: Mír na Zemi v seznamech